"Dobre samopoczucie w pracy"

"Dobre samopoczucie w pracy"

Wellness uczy żyć na nowo. Tak jak nowa książka Helgi Baureis.
/ 23.08.2007 14:06
"Dobre samopoczucie w pracy"
Wellness, to zdobywająca coraz większą popularność, filozofia określająca styl życia, polegający na harmonii pomiędzy ciałem i umysłem, zapewniający dobre samopoczucie. Książka "Dobre samopoczucie w pracy" z całą pewnością da Ci nowe spojrzenie na dotychczasowe podejście do codziennej pracy. Twoje miejsce w biurze stanie się zdrowsze, bardziej bezpieczne i przyjazne.

Stres? Pośpiech? Presja terminów? Miejsce pracy oferuje nam tego aż w nadmiarze. Nie pozostawiając czasu na relaks. Niezwykle istotne jest odprężenie. Helga Baureis w swojej książce podaje nam wiele cennych i skutecznych wskazówek na dobre samopoczucie, które można realizować w biurowej rzeczywistości. Liczne ćwiczenia w dziedzinie kinezjologii, akupresury, jogi palców, aromaterapii, treningu umysłowego i terapii kolorami troszczą się o nasz dobry nastrój i szybko zaopatrują nas w potrzebną energię. Miejsce pracy jest miejscem, w którym można i powinno się czuć dobrze.
Polską premierę książki "Dobre samopoczucie w pracy" Studio Astropsychologii zaplanowało na 28 września 2007 r.

Chcesz wiedzieć więcej? Prezentujemy fragment książki:

1. Dobre samopoczucie kontra praca
Odprężenie pomimo presji terminów, zdrowe odżywianie pod presją czasu, dobry humor w sytuacjach stresujących, zdrowie, chociaż wszędzie panuje pośpiech, drobne momenty szczęścia w miejscu pracy – i to w sposób szybki i przy okazji. Czy można to wszystko ze sobą połączyć?
Tak, z pewnością! Musisz tylko wiedzieć, w jaki sposób. W tej książce znajdziesz proste i skuteczne wskazówki, które pomogą ci odprężyć się, odetchnąć, odpocząć i wypełnić swój zbiornik z energią, zanim całkowicie się opróżni.

Nie masz czasu na małą przerwę? To nie jest żaden problem, ponieważ większość wskazówek, które znajdziesz na następnych stronach, jest szybko wykonalna. Żebyś wiedziała, na co się decydujesz, na końcu ćwiczenia podany jest czas, który jest potrzebny do jego wykonania. Zobaczysz, że kiedy ponownie pozbierasz swoje myśli, twoja praca będzie przebiegać w sposób łatwiejszy i efektywniejszy.

Nie czekaj na następny urlop, aby się odprężyć. Nie jest łatwo odpoczywać, kiedy jesteś przeziębiona, kiedy bóle głowy są nie do zniesienia lub kiedy stres daje się we znaki. Stwórz sobie małą wyspę odprężenia, relaksu w swojej codzienności biurowej. Pozwól sobie na krótki urlop w trakcie pracy: rozpieszczaj swoje ciało i duszę krótkim masażem, podaruj swoim oczom odpoczynek, znajdź wygodną pozycję dla swoich pleców i utrzymuj dobry nastrój.
I wypij za swoje zdrowie! A kiedy będziesz z przyjemnością pić, myśl o tym, że w tym wszystkim chodzi o kogoś najważniejszego w twoim życiu chodzi o ciebie!
(...)

Fragment pochodzi z książki Helgi Baureis pt. "Dobre samopoczucie w pracy", tłum. Patrycja Szurmiej, Studio Astropsychologii, Wydanie I, 2007 r.