Czarodziejski statek

Robin Hobb debiutowała trylogią o uczniu skrytobójcy, stając się od razu największym objawieniem literatury fantasy lat dziewięćdziesiątych.
/ 05.01.2007 13:17
Miasto Wolnego Handlu to centrum egzotycznego handlu, a także siedziba kupieckiej arystokracji słynącej ze swoich rzadkich i niezwykłych, wyrzeźbionych z czarodrzewu żaglowców, które w magiczny sposób zmieniają się w żywe istoty.

Powieść „Czarodziejski statek” jest pierwszym tomem cyklu „Kupcy i ich żywostatki” opowiadającego o rozpaczliwej walce, jaką o czarodziejską „Vivacię” stoczy jedna z rodzin należących do grupy Pierwszych Kupców z pozbawionym skrupułów pirackim kapitanem. Walka to okrutna i desperacka, ale jej zwycięzca będzie kontrolował coś więcej niż tylko los i majątek jednej rodziny.

Robin Hobb debiutowała trylogią o uczniu skrytobójcy „Uczeń skrytobójcy”, „Królewski skrytobójca” i „Wyprawa skrytobójcy”, stając się od razu największym objawieniem literatury fantasy lat dziewięćdziesiątych. Szczególne uznanie krytyków i czytelników na całym świecie przyniosła jej umiejętność tworzenia autentycznych, nietuzinkowych postaci, jakże różnych od rzesz papierowych, podobnych do siebie jak krople wody bohaterów opisanych na kartach wielu innych powieści z tego gatunku.

Trylogia „Kupcy i ich żywostatki” jest trzecią trylogią cyklu po „Złotoskórym” i „Skrytobójcy”. W Polsce nigdy nie została wydana w całości.
Wydawnictwo Mag wyda wszystkie trzy tomy trylogii:
„Czarodziejski statek” cz. 1 i 2
„Szalony statek” cz. 1 i 2
„Statek przeznaczenia” tom 1 i 2

„Czarodziejski statek” tom 1 trylogii „Kupcy i ich żywostatki” Robin Hobb, wydawnictwa Mag ukaże się w sprzedaży 12 stycznia 2007