„Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy”

„Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy”

Silne kobiety, wielkie namiętności i rodzinne tajemnice. A to dopiero pierwsza część z trzytomowej sagi
/ 23.04.2010 13:10
„Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy”

Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?
W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.

Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie

Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów.

Recenzje książki:

Wstąpiłam do cukierni Pod Amorem. I nie żałuję. Tu współczesność i przeszłość splatają się jak warkocz drożdżowej chałki. Jest w niej wszystko, co lubię: słodycz miłości, gorycz zdrady, pokręcone ludzkie losy, tajemnice z przeszłości i pierścień, i mumia, i jagodzianki. Czekam na ciąg dalszy, bo apetyt został niezaspokojony. A ja jestem książkowym łasuchem.
Dorota Wellman, dziennikarka TVN, autorka programu "Czytam, bo lubię"

To porywająca saga z wielką historią w tle. Barwna, napisana z wyczuciem, a przy tym wciągająca.
Robert Brutter, scenarzysta seriali "Ranczo" i "Rodzina zastępcza"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/30.07.2012 12:48
ja tez dopiero zaczelam czytac troszke nie moge sie polapac kto jest kim ale moze dalej bedzie lepiej i tak na poczatku troche pomieszane jest raz pisze o tym innym razem iny rok i co innego
/16.06.2010 09:00
Napiszę krótko - świetna książka, jestem pod wrażeniem :)
/09.06.2010 08:29
Sięgnełam po tę książkę właściwie przypadkiem, nie oczekując wielkch rewelacji. A tu niespodzianka, całkiem fajna historia, całkiem nieźle napisana :)
POKAŻ KOMENTARZE (3)