Być jak Martha

To obowiązkowa lektura dla rzesz jej fanów i dla każdego, kto chce zrozumieć fenomen sukcesu Marthy Kostyry Stewart.
/ 02.03.2007 13:59
Martha Stewart to jedna z najbardziej wpływowych i charyzmatycznych kobiet na świecie. Córka polskich emigrantów stała się ucieleśnieniem amerykańskiego mitu – z nieznanej nikomu, zwyczajnej młodej kobiety stała się najpotężniejszą bizneswoman na świecie. Zrewolucjonizowała nasze poglądy na to, czym jest „styl życia” i zdobyła dziesiątki milionów wiernych fanów. Jak wszystkie kontrowersyjne postacie ma też zagorzałych przeciwników, którzy zarzucają jej apodyktyczność, chciwość i bezwzględność w dążeniu do celu.

„Nauczyła ludzi robić wiele rzeczy i to nie tak jak zwyczajny nauczyciel, tylko na swój własny, szczególny sposób. Pokazała ludziom to wszystko, co w życiu jest dobre – proste, zwyczajne rzeczy”.
Martha Kostyra, matka Marthy

„Matka i ja zawsze byłyśmy blisko. Nie jesteśmy sobie bliższe od procesu i więzienia – zawsze byłyśmy sobie bliskie (...) Bo czy nie jest tak, że każdy chce lepszego życia? Mogą sobie gadać o mojej mamie, co chcą – ona tylko pokazuje ludziom, co robić, by czynić swoje życie lepszym. I co z tego, że uczy, jak robić to doskonale? Ona się nie popisuje. Tacy powinni być wszyscy nauczyciele”.
Alexis Stewart, córka Marthy

Lloyd Allen, wieloletni przyjaciel i były sąsiad Marthy, obiecał jej, że napisze książkę, w której przedstawi jej prawdziwe oblicze. Zgromadził wiele fascynujących, nigdy dotąd nie opowiadanych anegdot z życia Marthy, kiedy była najpierw modelką, potem maklerem i wreszcie właścicielką skromnej firmy cateringowej. Autor pokazuje, jak doszło do tego, że zabiegana gospodyni domowa z Connecticut stanęła na czele korporacji Martha Stewart Living Omnimedia i stała się najpotężniejszą guru gospodyń domowych na całym swiecie.
Lloyd Allen opisuje też doświadczenia, przez jakie Martha przechodziła podczas procesu i podczas odsiadywania wyroku w więzieniu oraz sposób, w jaki owe doświadczenia ją zmieniły – sprawiając, że stała się silniejsza, mądrzejsza i bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek.
To obowiązkowa lektura dla rzesz jej fanów i dla każdego, kto chce zrozumieć fenomen sukcesu Marthy Kostyry Stewart.

Lloyd Allen „Być jak Martha”, przeł. Katarzyna Karłowska, Seria Biografie, Rebis

Konkurs rozwiązany!
Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Entertaining” (czyli „Przyjęcia”). Oto lista nagrodzonych:
Emilia Nowocień, Kanie
Weronika Tankielun, Barczewo
Hanna Piecychna, Radzymin
Paweł Skarzyński, Pruszków
Danuta Pych, Ząbki
Kinga Lelit, Częstochowa
Adamiak Urszula, Olsztyn
Małgorzata Malawska, Strzelin
Zofia Misiak, Łętownia
Michał Borawski, Olsztyn
Justyna Nastulla, Rudy
Agnieszka Stankiewicz, Białowieża
Joanna Zefir, Kraków
Zofia Mateja, Stalowa Wola
Julia Barańska, Szczecin

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.