Biografie gwiazd - Sophia Loren Życie jak film

W sklepach ukazała się właśnie najnowsza biografia gwiazdy. Obejrzyj galerię zdjęć, które znalazły się w książce
/ 28.01.2013 11:23
Najnowsza i najbardziej aktualna biografia Sophii Loren Sekrety z życia jednej z największych gwiazd światowego kina. Gdy się poznali miała 15 lat i była jedną z wielu ślicznych dziewcząt, które marzyły o lepszym życiu i sławie. Ubrana w sukienkę uszytą z zasłonki, w za dużych, pomalowanych białą farbą butach, nie wyglądała jak przyszła gwiazda. Jednak Carlo Ponti, wpływowy producent filmowy, nigdy się nie mylił.

Tak rozpoczęła się ich współpraca i... zakazana miłość, która zgorszyła Watykan. Kochał ją szaleńczo Cary Grant, Peter Sellers chciał dla niej zostawić żonę, Marcello Mastroianni był gotów na każde jej skinienie. Sophia jednak została z Carlem – mimo że był od niej starszy o 22 lata, miał żonę i groził mu proces o bigamię...

"Sophia Loren. Życie jak film" to opowieść nie tylko o wielkiej aktorce, dwukrotnej laureatce Oscara i jej zachwycającej karierze filmowej, ale i o kobiecie z krwi i kości. O jej rywalizacji z Giną Lollobrigidą, o nieobecnym ojcu, neurotycznej matce i siostrze, która porzuciła dobrze zapowiadającą się karierę przy boku Franka Sinatry, a potem poślubiła syna Mussoliniego. O romansach, przyjaźniach, marzeniu o macierzyństwie, a także o pewnym wypadku na Saharze, z którego Sophia ledwo uszła z życiem możesz przeczytać w pierwszym fragmencie tej niezwykłej książki.

Zdobyłam wszystkie możliwe nagrody poza Noblem

– żartuje Sophia Loren.

Obejrzyj galerię zdjęć, które pojawiły się w tej niezwykłej biografii >>>Silvana Giacobini – włoska dziennikarka i pisarka, urodzona w Rzymie, jednak przez lata związana z Mediolanem. Była redaktor naczelną gazety „Eva Express” i magazynu    poświęconego    modzie    „Gidia”,    a także    prowadziła    szereg    programów telewizyjnych dla telewizji Rai i Mediaset. Dwie z jej powieści La signora della città oraz Un bacio nel buio zostały zaadaptowane na potrzeby telewizji. Oprócz powieści pisze także biografie i książki poświęcone znanym postaciom włoskiej kultury i sztuki. Obecnie jest redaktor naczelną pisma „Diva e Donna”.

Obejrzyj galerię