Kora, Kora. A planety szaleją fot. serwis prasowy

Biografia Kory już w sprzedaży

„Kora, Kora. A planety szaleją” to najnowsza biografia jednej z najbardziej charyzmatycznych wokalistek polskiej sceny rockowej - Kory
/ 15.11.2011 12:10
Kora, Kora. A planety szaleją fot. serwis prasowy

Kory nie trzeba nikomu przedstawiać - gwiazda zespołu Maanam to dla jednych nigdy niezdetronizowana pierwsza diwa polskiego rocka i wyjątkowa artystka, dla innych – celebrytka słynąca z kontrowersyjnych poglądów i niestandardowych zachowań. Jaka jest naprawdę? Odpowiedzi warto poszukać w najnowszej biografii artystki „Kora, Kora. A planety szaleją” napisanej przez jej obecnego życiowego partnera Kamila Sipowicza.

Książka została oparta na wydanej kilkanaście lat temu publikacji „Kora i Maanam –  podwójna linia życia”. W najnowszej biografii Kory pojawiło się jednak bardzo wiele nowych wątków dotyczących zarówno przeszłości, jak i aktualnych wydarzeń z jej życia. Wśród nich znalazły się m.in. opowieść o pierwszej miłości, narodzinach wnuka i udziale w show „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Wiele wątków, które pojawiły się we wcześniejszym wydaniu, zostało wzbogaconych o nieznane dotąd szczegóły.
Artystka opowiedziała m.in. o kolejnych faktach dotyczących dzieciństwa spędzonego w domu dziecka, zdradziła, kim są najważniejsze osoby w jej życiu, jaki ma stosunek do narkotyków, mniejszości seksualnych i seksu.

Magdalena Środa napisała o książce: „Kora - kobieta fascynująca, a nawet więcej: kobiecość sama, kobiecość wolna, nieokiełznana i ekspresyjna. A więc: Kora pisze o sobie, dziecku w sobie, kobiecie w sobie, o życiu kobiety i o facetach oraz o sprawach naprawdę ważnych. Pisze również o sprawach mniej ważnych. Bo któż zna kryteria tego, co naprawdę w życiu ważne? Ta książka to krótka biografia, zapis pewnego etapu intymno-publicznego życia, ale przede wszystkim opis istotnych warstw naszej rodzimej kultury. To jeden z kluczy do jej zrozumienia, równie niezbędny jak »Wesele« Wyspiańskiego czy »Ferdydurke« Gombrowicza. To również klucz do zrozumienia fenomenu samej Kory. A kto nie przeczyta, ten trąba!”