VII BIEG WEGAŃSKI 1 października w Warszawie fot. Archiwum prywatne

VII BIEG WEGAŃSKI 1 października w Warszawie

VII BIEG WEGAŃSKI
/ 22.09.2017 13:20
VII BIEG WEGAŃSKI 1 października w Warszawie fot. Archiwum prywatne

W dniu 1 października 2017 r. (niedziela) o g. 10:00 w Warszawie przy Bulwarach Wiślanych odbędzie się 7. edycja Biegu Wegańskiego "Łatwiej niż myślisz".

 

1 października to dla wegan i wegetarian data szczególna. Przypada na nią Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, w Polsce obchodzony także dodatkowo jako Dzień Weganizmu. Święto to jest wspierane przez Partnera projektu - Fundację Ruch Międzynarodowy na Rzecz Zwierząt Viva!. Bieg Wegański oraz towarzyszący aktywnościom sportowym – całodzienny Zabiegany Targ Wegański to oficjalna impreza towarzysząca obchodom tego wyjątkowego dnia.

Na event organizatorzy zapraszają wszystkich, którym bliska jest idea wegetarianizmu lub weganizmu, los zwierząt i zrównoważony rozwój naszej planety.
Zabiegany Targ Wegański to przede wszystkim roślinna i zdrowa uczta dla podniebienia. Wegańskie makarony, pizze, falafele, zapiekanki, pierożki, desery, lody i koktajle - to tylko zarys tego, co zaoferują wystawcy spośród wegańskich dań całego świata.
Oprócz rozkoszy kulinarnych, kupić będzie można także m.in. odzież, książki i akcesoria sportowe, a także wysłuchać bezpłatnych wykładów ekspertów na temat zdrowego odżywiania. Historia poprzednich edycji pokazuje, że wydarzenie to cieszy się zainteresowaniem całych rodzin, które podejmują wspólnie aktywności sportowe, biorą udział w animacjach, grach i zabawach zorganizowanych w ramach Targu, ale także mają możliwość wypróbowania szerokiego wyboru potraw z menu wegańskiego. W maju, podczas 6. edycji, pobiegło z nami oraz odwiedziło Miasteczko Biegowe łącznie ponad 2,5 tysiąca osób.Wydarzeniu towarzyszyć będą ciekawe wykłady ambasadorów i ekspertów Biegu Wegańskiego. Ich dokładny harmonogram potwierdzony zostanie w późniejszym terminie.

Jak zwykle, organizatorzy Biegu zachęcają do Biegu z psem, czy to z pupilem własnym czy też z mieszkańcem zaprzyjaźnionego Schroniska na Paluchu. Kilkoro uczestników 6. edycji zdecydowało się na adopcję czworonogów, które startowały w Biegu. W ten sposób dom znalazł np. Kochaś, z którym pobiegła ambasadorka Biegu – aktorka Paulina Holtz. Tradycyjnie już - z każdego opłaconego pakietu startowego biegu na 5 km - 5 zł trafi także na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! – Partner Biegu Wegańskiego. Cegiełkę Biegu Wegańskiego na rzecz Schroniska w Korabiewicach mogą zakupić online wszyscy, nie tylko zarejestrowani uczestnicy Biegu. Link: https://pomagam.pl/bieg_dla_korabek_7/.

W ramach biegu rozróżnione zostały kategorie:
•    Bieg na 5 km (w tym osobna kategoria OPEN Bieg z psem: kobiety i mężczyźni);
•    Bieg Dzieci. Dystanse wraz z przypisanymi im rocznikami, znajdują się na stronie z zapisami.

Dodatkowo wziąć będzie można udział w Spacerze po Zdrowie na dystansie 2,5 km, współorganizowanym przez Fundację "Zaskoczeni wiekiem". Wyćwicz swoje zdrowie.
Na Bieg można zapisać się na stronach:
Dorośli 5 km: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3299
Bieg Dzieci: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3300

Rejestracja zawodników odbędzie się także w Biurze Zawodów w dniach 29 i 30 września pod warunkiem dostępności miejsc.