"Abecadło PRL"

Dziś trudno w to uwierzyć, ale całkiem niedawno istniało państwo, w którym dobrem luksusowym był papier toaletowy, a telewizja oferowała tylko dwa kanały! Wydawnictwo Znak zaprasza w podróż do świata, w którym ożywają takie pojęcia jak czyn społeczny, kartki żywnościowe czy Pewex. Witamy w PRL!
/ 03.05.2008 11:41
Dziś trudno w to uwierzyć, ale całkiem niedawno istniało państwo, w którym dobrem luksusowym był papier toaletowy, a telewizja oferowała tylko dwa kanały! Wydawnictwo Znak zaprasza w podróż do świata, w którym ożywają takie pojęcia jak czyn społeczny, kartki żywnościowe czy Pewex. Witamy w PRL!"Abecadło PRL"

„Abecadło PRL” to przewodnik pokazujący przede wszystkim obraz codziennego życia minionej epoki. Za sprawą 240 haseł z różnych dziedzin poznajemy język aparatu władzy („aktyw”, „współzawodnictwo pracy”), opozycji („cztery osiem”, „zadyma”) i społeczeństwa („bikiniarz”, „prywatka”). Kolejne hasła - od „agentury” do „żuczka Colorado” - składają się na bogato ilustrowane i pełne anegdot kompendium wiedzy o PRL.
Znakomicie napisaną książkę uzupełnia kalendarium będące zarysem dziejów politycznych Polski Ludowej.

„Abecadło PRL”
Zdzisław Zblewski
Oprawa twarda
ISBN: 978-83-240-0948-0
Rok wydania: 2008
Format: 166 x 234 mm
Ilość stron: 208
Wydawnictwo: Znak
Cena detaliczna: 49,00 zł
www.znak.com.pl