„Śladem zbrodni” Tess Gerritsen

5 września w księgarniach pojawiła się najnowsza powieść mistrzyni thrilleru – Tess Gerritsen. „Śladem zbrodni” to historia pełna szpiegowskich intryg, bezwzględnej gry służb wywiadowczych i niebezpiecznych tajemnic.

5 września w księgarniach pojawiła się najnowsza powieść mistrzyni thrilleru – Tess Gerritsen. „Śladem zbrodni” to historia pełna szpiegowskich intryg, bezwzględnej gry służb wywiadowczych i niebezpiecznych tajemnic. 

„Śladem zbrodni” Tess GerritsenŚledztwo rozpoczyna w Paryżu, w którym przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem oraz zaprzyjaźnionym agentem CIA – Richardem Wolfem – Beryl wkracza w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb wywiadowczych. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci...Nikt nie miał poznać prawdy. Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Beryl nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co naprawdę się stało.

„Śladem zbrodni” to pełen mrocznych zagadek thriller bestsellerowej Tess Gerritsen. Po raz kolejny mistrzyni suspensu podarowała miłośnikom kryminałów powieść, w której wyjaśnianie tajemnicy z przeszłości będzie trzymać czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony.

„Gerritsen ma wystarczająco dużo do zaoferowania, by porządnie zmartwić Michaela Connelly’ego, Harlana Cobena i nawet wielkiego Denisa Lehane’a” – tak zrecenzował twórczość pisarki „Crime Time”.

Tess Gerritsen jest amerykańską autorką powieści sensacyjnych z wątkiem romansowym i thrillerów medycznych. Urodziła się w 1953 roku w Kalifornii. 

W 1979 roku ukończyła medycynę i rozpoczęła karierę lekarza w Honolulu na Hawajach. Pisanie zawsze było jej pasją. Pierwszą nagrodę za twórczość otrzymała, jeszcze będąc lekarką, kiedy wzięła udział w konkursie na opowiadanie organizowanym przez magazyn „Honolulu”. Od 1987 roku wydawnictwo Harlequin zaczęło publikować jej powieści sensacyjne z wątkiem romansowym. W 1996 roku został wydany jej pierwszy thriller medyczny. Książki autorki są przetłumaczone na 37 języków i regularnie trafiają na listy bestsellerów w USA i Europie. Do dzisiaj na świecie sprzedało się ponad 20 milionów egzemplarzy jej powieści. Gerritsen jest również laureatką wielu nagród literackich, m.in. RITA i Nero. Była nominowana do nagrody Edgar przyznawanej przez organizację Mystery Writers of America oraz nagrody Macavity. Na podstawie jej serii powieści detektywistycznych o policjantce Jane Rizzoli oraz lekarzu sądowym Maurze Islesie powstał serial pt. „Rizzoli & Issles” z udziałem Angie Harmon i Sashy Alexander. Twórczość autorki jest chwalona przez wielu znawców literatury. Magazyn „Weekly” nazwał ją „królową medycznego suspensu”. W wolnych chwilach Gerritsen gra na skrzypcach i uprawia ogródek.

Więcej o książce: Wydawnictwo Mira

fot. Harlequin Mira

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)