Salon według feng shui

Urządzenie salonu

Witam. Planujemy gruntowne zmiany wystroju naszego pokoju dziennego tzn. podłogi mebli tapicerki koloru ścian itd. Jest to pokój narożny płd.- wsch. z oknami wychodzącymi na południe a drzwiami na północ. Prosiłabym o poradę dotyczącą palety kolorów deseni dodatków może kwiatów, motywów obrazów drewna, jakich mogłabym użyć w tym miejscu, aby współgrały z domownikami Jesteśmy rodzinka czteroosobowa mąż xx.xx 1969 ja xx.xx 1975 syn xx.xx 2002 córa xx.xx 2005. Jeżeli jesteśmy wszyscy w domu to właśnie w tym miejscu spędzamy najwięcej wspólnego czasu Poprzez wystrój tego pokoju chciałabym uzyskać w mojej rodzinie spokój radość miłość zdrowie i harmonię, zarówno w relacjach mąż żona jak i rodzice – dzieci, brat – siostra, aby nam się w nim dobrze odpoczywało i dawało pozytywna energię. Dziękuję i pozdrawiam
/ 26.09.2016 14:52
Salon według feng shui

Witam Panią,

Rejon, w jakim znajduje się salon związany jest z energią Bogactwa, dlatego też, podczas urządzania go należy ten fakt również wziąć pod uwagę.
Z opisu wynika, że okna znajdują się naprzeciwko drzwi? Czy tak?

Salon, jako miejsce przeznaczone do wypoczynku i reprezentacji (w końcu to tu przyjmujemy gości, organizujemy uroczystości rodzinne) musi być dostosowany do tych wszystkich wydarzeń, których będzie świadkiem.

Zobacz także: Jak wybrać najlepszą lokalizacje według feng shui?

Proponuję w tym miejscu ciepłe, pastelowe kolory z elementami energii Drzewa, która harmonizuje się z tą strefą. Energia Drzewa to kolory: zielony i brąz z widoczną fakturą drzewa, kształty smukłe, pionowe pasy, materiały drewniane (meble, ramki, dodatki), tartan, wiklina, obrazy związane z kwiatami, naturą, roślinnością jak i same rośliny (lista najkorzystniejszych zestawień roślin domowych znajduje się na stronie w pytaniu pt. „kwiaty w domu”. Proszę w zależności od tego co Państwu odpowiada zastosować powyższe elementy.

Dobrym rozwiązaniem będzie również, (jeśli oczywiście mają Państwo ochotę) akwarium lub fontanna pokojowa, które jako reprezentanci żywiołu Wody, po pierwsze wesprą działanie energii Drzewa, po drugie znacząco wpłyną na komunikację w tym miejscu.

Bardzo istotne jest również ustawienie mebli – główną rolę, myślę, odegra tu wypoczynek, który przede wszystkim nie powinien stać na linii drzwi okno, a jego ustawienie powinno sprawiać, żeby osoby tu siedzące czuły się komfortowo. Przede wszystkim proszę wziąć pod uwagę, aby za miejscami do wypoczynku nie było ciągu komunikacyjnego, co znacznie osłabia poczucie bezpieczeństwa a także, aby drzwi były w zasięgu wzroku.

Ważną role odegrają z pewnością dodatki, które wprowadzone z rozwaga będą stanowiły atrakcję (nie polecam nadmiaru, który sprawia wrażenie bałaganu i przypadkowości, nawet, jeśli w rzeczywistości tak nie jest). 

 

Salon to także świetne miejsce do zaprezentowania historii rodziny (portrety, zdjęcia), osiągnięć jej członków (dyplomy, puchary) a także wspólnie spędzonego czasu (zdjęcia z wakacji, nietypowe ujęcia). Takie osobiste akcenty po pierwsze są miłym wspomnieniem dla mieszkańców po drugie są świetnym akcentem wzbudzającym zainteresowanie gości.