Rejs luksusowym statkiem – nowy sposób na wymarzone wakacje

Marzą Ci się niezapomniane wakacje? Kochasz podróże, przygodę i zwiedzanie nowych miejsc? Uwielbiasz nowości i marzy Ci się spędzenie wolnego czasu w zupełnie inny, zaskakujący sposób? Oto wymarzony relaks dla Ciebie.
/ 29.10.2010 06:48

Marzą Ci się niezapomniane wakacje? Kochasz podróże, przygodę i zwiedzanie nowych miejsc? Uwielbiasz nowości i marzy Ci się spędzenie wolnego czasu w zupełnie inny, zaskakujący sposób? Oto wymarzony relaks dla Ciebie.

Luksusowe rejsy łodzią, niczym na planie legendarnego Titanica, cieszą się coraz większą popularnością. Tradycyjne wakacje to już za mało. Obecnie na topie są podróże na pokładzie statków. Ale jakich statków – pięciogwiazdkowy kurort to nic w porównaniu z luksusami, jakie oferują.

fot. cruiseline.co.uk, azamaraclubcruises.co.uk

I tak wśród ofert znajdą się propozycje dla najbardziej wymagających. Wiele firm wycieczkowych swoje statki upodobniło do luksusowych hoteli, z taką o to różnicą, że pokój mamy na łodzi, a nie na lądzie. Poziom obsługi, dostępne rozrywki i wykończenie takowych statków w niczym nie ustępują najbardziej znanym hotelem na świecie. Ba, dla szczególnie wymagających i lubiących pławić się w luksusach w cenie wliczone jest dosłownie wszystko, rozpoczynając od apartamentu, a na szampanie kończąc. Nie sposób tu nie wspomnieć o tych wszystkich wspaniałych salonach masażu, salonach spa, stołach bilardowych, boiskach sportowych, kortach tenisowych, dla dzieci nie zabrakło nawet aguaparku na statku. Aranżacje poszczególnych wnętrz zapierają dech w piersiach i zostały wykonane z taką dbałością o szczegóły, że nie ma się do czego przyczepić. Jednym słowem, jeśli masz spore pokłady wolnej gotówki możesz żądać dosłownie wszystkiego. Chyba nie ma takiej rzeczy, która za odpowiednią liczbę banknotów nie zostałaby zaspokojona.
Szczerze  powiem, że zdjęcia takich statków powodują, że chciałoby się spędzić na ich pokładzie choć kilka dni. Słodkie lenistwo, pyszne jedzonko, rozkosze dla ciała i ducha. Czyż można chcieć czegoś więcej?

fot. cruiseline.co.uk

Możliwości spędzenia urlopu na pokładzie luksusowego statku jest wiele. Podobnie jak proponowanych celów podróży, czy długości trwania rejsu. W zależności od zasobności portfela można zdecydować się na różnorodne trasy. Odbyć rejs po Morzu Śródziemnym, wybrać się w podróż na Ocean Indyjski, zwiedzić Australię i Polinezję, a nawet odbyć długi rejs dookoła świata. Możliwości są nieograniczone, praktycznie każdy zakątek globu czeka na odkrycie.
Oczywiście taka przyjemność kosztuje. A ile? To zależy od miejsc jakie chcemy zwiedzić, czy też luksusów jakie ma oferować taki rejs. Ceny są tu bardzo zróżnicowane, zaczynając od tych będących w zasięgu ręki przeciętnego człowieka, a na horrendalnie wysokich kończąc. Dla tych mniej zamożnych i wymagających biura oferują kilkudniowe rejsy po Morzu Śródziemnym. Dla mających więcej wolnego czasu i dużo więcej wolnych środków pieniężnych dostępna jest nawet podróż dookoła globu. Pierwszy wariant to cena w wysokości kilku tysięcy, natomiast ten drugi to koszt sięgający nawet pięciuset tysięcy. Oczywiście rejsy te będą różnić się nie tylko trasą, czy widokiem z pokoju, ale także poziomem obsługi, czy oferowanych rozrywek. Jeśli jednak nie musisz pławić się w luksusach, a i widok z pokoju na hol Cię nie przeraża, to jak się okazuje, taka wycieczka kosztuje porównywalnie z wczasami zagranicznymi, a może być naprawdę niezwykła. Niestety te tańsze rejsy cieszą dużym powodzeniem i bilet na wymarzoną podróż czasem trzeba kupić już na 1,5 roku wcześniej.

Jednym z bardziej luksusowych statków jest Queen Elizabeth. I rzeczywiście jego wnętrze jest zaprojektowane w taki sposób, że nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest się na dworze u samej królowej Elżbiety. Przepych i wystrój w duchu art deco jest wręcz niewiarygodny. Wszędzie panuje bogactwo i elegancja, a każdy detal jest dopracowany z niezwykłą precyzją. Każdy element idealnie współgra z pozostałymi, a wszystko sprawia wrażenie jakby zostało zaczerpnięte z innej epoki. Do tego liczne luksusy rodem z dworu prawdziwej rodziny królewskiej. Popatrzcie i oceńcie sami.

fot. cunard.co.uk

Nie zabrakło także rejsów dla najmłodszych. Disney Cruise Line zapraszają wszystkie dzieci na niesamowitą przygodę z ulubionymi bohaterami Disneya. Piękny statek zainspirowany Myszką Mickey to jeszcze nie wszystko, bo tutaj czekają rozrywki niczym w Disneylandzie. Każde dziecko z pewnością nie zapomni takich wakacji. Nie każdy przecież może podziwiać Myszkę Mickey czy Kaczora Donalda w tanecznym show.

fot. disneycruise.disney.go.com

Jak się okazuje liczba zwolenników takiego spędzania urlopu rośnie z miesiąca na miesiąc. Niedawno, a dokładniej 16 i 17 października 2010, w Birmingham odbyły się Targi luksusowych rejsów. Chętnych na taką wystawę nie zabrakło. Wszyscy zainteresowani podróżą na pokładzie statku mogli zapoznać się z ofertą poszczególnych firm, a także zasięgnąć porad ekspertów, czy nawet zakupić bilet. Tym bardziej, że wystawcy przygotowali naprawdę bogatą  i zróżnicowaną ofertę.

Przyznam szczerze, że chętnie wybrałabym się w taką podróż. Szczególnie, że wybór łodzi jest coraz większy i każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na razie jednak pozostaje zachwyt nad niezwykłymi zdjęciami