Przyjdź na casting

Nietypowy casting dla dzieci zorganizowany zostanie we Wrocławiu. Nie chodzi o nową rolę w serialu telewizyjnym, ani o film reklamowy nowoczesnej zabawki.
/ 26.10.2007 14:02
Nietypowy casting dla dzieci zorganizowany zostanie we Wrocławiu.

Nie chodzi o nową rolę w serialu telewizyjnym, ani o film reklamowy nowoczesnej zabawki. Od 26 do 28 października wszystkie chętne maluchy z rodzicami mogą wziąć udział w castingu na „bartkową stópkę”.
- Tak to rzeczywiście nietypowy casting, ale ma jeden niezmiernie istotny cel. Ma za zadanie przypomnieć rodzicom, jak ważne są stopy dziecka – tłumaczy organizator castingu, Katarzyna Nowicka z firmy Bartek.

Zdaniem specjalistów, do 8 roku życia dziecka, jego stopa jest niezwykle wrażliwa na zniekształcenia. W całej Polsce (9 największych miast) od września trwa akcja profilaktyczna Akademia Zdrowej Stopy, skierowana głównie do rodziców, którzy dbają o bezpieczeństwo i rozwój swoich dzieci.

W ramach akcji, oprócz castingu, prowadzone są także bezpłatne badania stóp. Biorą w niej udział lekarze ortopedzi i antropolodzy, którzy do postawienia ostatecznej diagnozy wykorzystują specjalistyczny sprzęt (podoskop, plantokonturograf i skaner). Urządzenia pozwalają między innymi na ocenę kształtu stopy, stwierdzenie takich schorzeń jak płaskostopie, stopa płasko-koślawa, koślawość palucha.

Casting
26-28 października 2007
9:00-21:00
Miejsce: Magnolia Park we Wrocławiu
Salon Bartek