POLECAMY

Poznaj znaczenie 7 najpopularniejszych tatuaży

Co symbolizują te wzory?
Małgorzata Germak / 4 miesiące temu

Jednym z pierwszych pytań, jakie słyszy wytatuowana osoba to: „A dlaczego sobie to wytatuowałeś?” albo „Co oznacza ten symbol?” Niektórzy decydują się na tatuaż, żeby upamiętnić jakiś ważny moment w swoim życiu, symbolicznie zaznaczyć go na sobie. Inni po prostu chcą ozdobić swoje ciało.
Jesteście ciekawe, co oznaczają najpopularniejsze tatuaże? Rozszyfrowaliśmy znaczenie 7 symboli.

Kwiat lotosu
Symbolizuje boskość i duchowość, wieczne życie, a także powodzenie i dobrobyt. Osoby tatuujące lotos, często chcą upamiętnić jakieś trudne doświadczenie życiowe, które przeszły. I jak ten kwiat, który mimo, że rośnie na błotnistych wodach, pięknie wyrasta, potrafiły mimo trudności osiągnąć coś ważnego.

Om
To święta sylaba hinduizmu, wykorzystywana w medytacji. Ten symbol wiąże się z przeżyciami duchowymi i twórczą energią. Om reprezentuje różne stany świadomości.

Symbol nieskończoności
Znaczenie tego wzoru zależy od twoich intencji i okoliczności powstania tatuażu. Może symbolizować trwałą relację z drugim człowiekiem. Ale może oznaczać nieskończoność przyjaźni albo miłości.

Wilk
Symbolizuje energię i pragnienie bycia wolnym, ale też dzikiego, walczącego ducha. Wilk, chociaż dziki jest zwierzęciem stadnym i potrzebuje kontaktu z otoczeniem, żeby przetrwać. Oznacza więc nie tylko energię, ale i lojalność. Jeśli chcesz podkreślić swoje pragnienie, by w żaden sposób nie być ograniczonym przez świat, ten wzór tatuażu to dobry wybór.

Pióro
To wszystko, co lekkie, delikatne, ulotne, ale i związane ze skrzydłami. Może oznaczać gotowość do lotu (czyli zmian w życiu), a także – jeśli tatuujesz pojedyncze pióro – duchowość i emocjonalność.

Gwiazda
To bardzo popularny tatuaż wśród kobiet. Często tatuowany jest na nadgarstku i szyi. Gwiazda uznawana jest za symbol ducha, prawdy i nadziei. W tatuażu gwiazda często oznacza przełom w życiu.

Smok
Ma wiele znaczeń: może być symbolem siły i mądrości, ale też równowagi, a czasem powodzenia. U mężczyzn symbolizuje moc i siłę w połączeniu z mądrością. Na kobiecym ciele oznaczać może twórczość, kreatywność. Poza tym mówi się, że i kobiety, i smoki są tak samo przebiegłe.

Oglądaj też:

Co mężczyźni naprawdę sądzą o Anelli i siostrach Godlewskich? Zobacz naszą sondę uliczną!Strzeż się ich jak ognia! Oto najczęściej popełniane błędy przy kupowaniu biustonosza

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
Serdecznie polecam trenera Igora Wejdź na stronę IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D