Pomysły na zabawę z dzieckiem dla zabieganych rodziców

Myślisz, że czas na zabawę z dzieckiem możesz znaleźć tylko w weekend, bo na co dzień masz zbyt wiele obowiązków? Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy, jak codziennie dobrze wykorzystać chwile spędzone z pociechą.
9 miesięcy temu
Pomysły na zabawę z dzieckiem dla zabieganych rodziców fot. Adobe Stock
Świat Twojego dziecka jest niezwykle barwny, a każdy dzień jest dla niego świetną przygodą i tylko od Ciebie zależy, czy weźmiesz w niej udział. Wbrew temu, co może Ci się wydawać, spędzasz ze swoim dzieckiem sporo czasu, ale możliwe, że nie wykorzystujesz go w stu procentach. Tymczasem jakość jest ważniejsza niż ilość i jeśli dobrze się zastanowisz, przekonasz się, że czas na zabawę znajdziesz nawet w najbardziej zabieganym dniu.
 

Kiedy bawić się z dzieckiem?

 
 • Podczas porannej toalety. Smarujecie buzie kremem przed wyjściem na dwór? Pobawcie się w Indian! Stańcie przed lustrem i niech każde z Was „namaluje” kremem na swojej twarzy indiańskie wzory. Następnie wydajcie indiański okrzyk i… rozsmarujcie krem!
   
 • Podczas ubierania się. Przygotujcie wszystkie ubrania, które macie zamiar na siebie założyć, i zróbcie zawody, kto ubierze się pierwszy. Dla dziecka to także świetna motywacja do nauki sprawnego samodzielnego ubierania się, a dla Was obojga – gwarancja dobrej zabawy. 
   
 • W drodze do przedszkola lub szkoły. To świetny moment, żeby pobawić się w zgadywanki. Ustalcie jakąś kategorię, np. zwierzęta i opisujcie je tak, by druga osoba mogła spróbować odgadnąć, o jakie zwierzę chodzi. To także doskonała lekcja wiedzy o świecie!
   
 • Podczas wspólnych posiłków. W czasie obiadu zamieńcie swoją jadalnię w prawdziwą restaurację i pobawcie się w kelnerów. Pozwól dziecku zebrać zamówienia, a następnie pomóż mu przynieść dania. Po posiłku nie zapomnijcie o uregulowaniu rachunku. Dla małego kelnera najlepszą zapłatą będzie oczywiście buziak od mamy i taty.

Jeśli z różnych powodów nie możecie zjeść razem przy wspólnym stole, z pewnością uda Wam się znaleźć czas na małą przekąskę. W tej roli świetnie sprawdzi się Kinder Mleczna Kanapka, która nie tylko jest smaczna, lecz także zawiera składniki pochodzące ze zrównoważonych i identyfikowalnych źródeł. Dzięki informacji o wartości odżywczej umieszczonej na przedniej części opakowania masz pewność, że dajesz dziecku to, co najlepsze. Jak zaserwujecie Kinder Mleczną Kanapkę? To zależy tylko od Was, ale pamiętajcie, że najlepiej smakuje prosto z lodówki. 

 • W czasie wieczornej kąpieli. Wanna pełna piany to doskonałe miejsce na zabawę w piratów. Weźcie wszystkie pływające zabawki, jakie tylko znajdziecie w łazience (lub przed kąpielą zróbcie papierowe łódeczki), i urządźcie prawdziwą bitwę morską. Czyja flota wyjdzie z niej zwycięsko? Przekonajcie się sami!