Poker – samotnik: jak grać?

Ciekawa odmiana jednej z najpopularniejszych gier karcianych. Dla tych, którzy nie chcą zagłębiać się w reakcje graczy i wychwytywanie blefów.
/ 01.09.2010 14:41
Poker – samotnik: jak grać?

Jest to gra dla dowolnej liczby graczy. Potrzebna nam będzie jedna talia złożona z 52 kart. Każdy z graczy przed swoją kolejką tasuje karty, daje je do przełożenia, po czym rozpoczyna rozkładanie pierwszych 25 kart, układając je w 5 rzędów po 5 kart. Miejsce, w którym kładziemy daną kartę powinno być dobrane tak, by można było ułożyć jak najkorzystniejszy układ pokerowy.

Układy są takie same, jak w każdym pokerze. Punktacja za każdy z nich może być ustalona wcześniej, jednak najbardziej adekwatna wygląda następująco:

Para – 5 pkt.
Dwie pary – 10 pkt.
Trójka – 10 pkt.
Strit – 15 pkt.
Kolor – 20 pkt.
Full – 25 pkt.
Kareta – 50 pkt.
Poker – 75 pkt.
Poker królewski – 100 pkt.

Zobacz też: Loteria

Po zakończeniu rozkładania kart przez gracza zapisujemy jego wynik, na który składają się zsumowane punkty za każdy z ułożonych układów, po czym tę samą operację powtarza każdy kolejny gracz. Wygrywa oczywiście ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Zobacz też: Szmergiel

Układy możemy odczytywać w kolumnach, rzędach lub po obu przekątnych. Raz położona karta nie może być później przeniesiona.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/17.12.2010 13:36
Musze koniecznei zagrać