Paul- prorocza ośmiornica nie żyje

We wtorkową noc odeszła ze świata piłki nożnej słynna ośmiornica. Paul typowała bezbłędnie wyniki tegorocznego mundialu w RPA.

We wtorkową noc odeszła ze świata piłki nożnej słynna ośmiornica. Paul typowała bezbłędnie wyniki tegorocznego mundialu w RPA.

Znany na całym swiecie głowonóg wywołał swoim żywotem nie lada zamieszanie w świecie piłki nożnej. Od czasów Euro 2008 typował wyniki bezbłędnie. Jedynie dwa wyniki, jakie wytypowała ośmiornica nie były zgodne z rzeczywistością. Był  to mecz Niemcy - Chorwacja oraz Niemcy – Hiszpania. Typowanie odbywało się zawsze w prosty sposób - do pojemników z jedzeniem były przyczepiane flagi. Ta, którą wybierała Paul oznaczała niemal 100% zwycięzców. Tuż przed śmiercią głowonóg wytypował jeszcze, kto będzie prezydentem Rosji. Dziennikarze gazety rosyjskiej przyłożyli do akwarium dwa zdjęcia kandydatów - Władimira Putina oraz Dmitrija Miedwiediewa. Podobno Paul bez zastanowienia wybrała, podpływając i przysysając się do jednego ze zdjęć.

Jednak o tym, kto był wybrankiem ośmiornicy przekonamy się dopiero w 2012 roku. Pracownicy akwarium zdeklarowali, że zamrozili ciało ośmiornicy i w niedługim czasie postawią jej symboliczny pomnik. Mimo dostatniego życia, jakie prowadził Paul, ludzie na całym świecie go kochali i nienawidzili. Zwycięscy Mundialu - Hiszpanie - grozili, że jeśli przegrają, to usmażą ośmiornicę na patyku. Na szczęście jej kartonowe postacie były noszone i czczone w dniu wygranej, za to w i innych krajach za jej celne proroctwa zjadano krewniaków do obiadu… Może jeszcze kiedyś znów ludzkości przytrafi się taka niezwykła ośmiornica? Albo inne zwierze, w którego wybory będziemy wierzyć...

zdjęcia- wilkipedia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/8 lat temu
nie do wiary! ze ludzie wierzyli w "proroctwa" jakiejś ośmiornicy, która wybierała z jakiego pojemnika będzie jeść
/8 lat temu
racja
/8 lat temu
[*] ...:(
POKAŻ KOMENTARZE (2)