Sprawdź szczegóły akcji #wzwiązkuznaturą i przekonaj się, dlaczego dbanie o środowisko jest takie ważne!

"Każdy związek wymaga pracy i zaangażowania, a w związku z naturą bierzemy więcej, niż dajemy. Od lat nadużywamy jej cierpliwości" - mówi Basia Kurdej-Szatan. Co jeszcze powiedziała o swoim związku z naturą? Przekonaj się, że każdemu z nas powinno zależeć na tym, by relacje człowiek-przyroda były na najwyższym poziomie!
30.04.2019 10:05

Wiesz, że masz poważny kryzys w związku? Nie, nie w tym partnerskim. Chodzi o kryzys #wzwiazkuznatura. W ciagu ostatnich 50 lat bezpowrotnie straciliśmy ponad połowę dzikiej natury. Zniknęło prawie 20% amazońskich lasów deszczowych. Populacja kręgowców spadła o 60%, a liczba gatunków słodkowodnych aż o 83%. Za to liczba ludności wzrosła prawie trzykrotnie.

Oriflame postanowiło nasz związek z naturą uzdrowić. Jak? Zobacz apel marki!

Mamy kryzys w związku – najważniejszym dla nas wszystkich – w związku z naturą.

My, w Oriflame, chcemy ten związek uzdrowić.
Sami? Nie, wspólnie z Tobą.
Każda wielka zmiana zaczyna się od małych kroków wielu osób.

Dołączysz?
Powitamy Cię z radością.

Nie wiesz, jak zacząć?
Chętnie Ci podpowiemy.

Ten poradnik pomoże Ci wprowadzić zmiany, które ułatwią życie nie tylko Tobie, ale też Twoim dzieciom i kolejnym pokoleniom ludzi – mieszkańców Błękitnej Planety.
Małe zmiany – wielka satysfakcja.

kobieta

#wzwiazkuznatura - kilka słów o akcji

Oriflame zachęca każdą z nas do zmiany sposobu myślenia o relacji człowiek-środowisko. Marka proponuje 10 kroków, które warto wcielić do codziennego życia, by pomóc naturze. Poprzez edukację i uświadamianie, Oriflame chce pokazać, że nawet małe, codziennie powtarzane dobre nawyki, mogą pomóc środowisku. 

10 kroków do udanego związku z naturą. Poznaj ich tajemnicę!

Oriflame w 2017 roku skończyło 50 lat. To dla marki czas refleksji nad tym, ile człowiek i ogromne brandy mogą zrobić dla natury.

Oriflame nie tylko edukuje i zachęca do troski o przyrodę. Marka również działa! Stawia na energię odnawialną i lokalną produkcję, by tym samym ograniczyć dystans dla transportu produktów.

Dodatkowo Oriflame całkowicie zrezygnował z mikroplastiku w swoich produktach. Peelingi tej marki oparte są o zmielone pestki migdałów, pestki owoców i krzemionkę.

Opakowania kosmetyków udoskonalone są za to tak, aby jak najwięcej razy dało się je przetwarzać i ponownie wykorzystywać.
Ale to nie wszystko - Katalogi Oriflame są w 97%, a opakowania aż w 99% wykonane z surowców, pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

Marka w roku 2017 opracowała też strategię Beauty Concept, by tym samym promować zrównoważony rozwój i uwrażliwiać Konsultantki na działania na rzecz natury i angażować je w działania pro-ekologiczne. 

belka

Celebryci #wzwiazkuznatura

Akcję Oriflame #wzwiazkuznatura wspierają polscy celebryci. Basia Kurdej-Szatan, Mikołaj Roznerski, Olga Kalicka, Cezary i Edyta Pazurowie, Anna Nowak, a także Michał i Paulina Będzimirowscy. Gwiazdy są mocno zaniepokojone stanem natury i chcą coś zmienić, by nam wszystkim żyło się lepiej. 

Każdy związek wymaga pracy i zaangażowania, a w związku z naturą bierzemy więcej, niż dajemy. Od lat nadużywamy jej cierpliwości. To prawda, lubię jak w domu jest jasno i ciepło. Każdy lubi. Ale nie bądźmy egoistami. Telewizor nie musi czekać całą dobę, aż będę go chciała włączyć pilotem. Ogródek nie musi być podświetlony całą noc i tak przecież wtedy śpię, nie będę go podziwiać.
- mówi Basia Kurdej-Szatan

A ty, przyłączysz się? 

Materiał powstał przy współpracy z marką Oriflame