Najlepszy partner dla osób urodzonych w latach Ognia

Osoby urodzone w latach Ognia poszukują partnera, który zafascynuje się ich nieobliczalną, ciągle poszukującą naturą. Osoby w żywiole Ognia są wymagające w stosunku do swojego partnera, oczekują od niego ciągłej inspiracji. Sprawdź z jakimi żywiołami Ogień ma szansę stworzyć stabilny związek!
/ 21.08.2012 15:34
Miłość/fot. Fotolia

Związek Ognia z Ogniem

Taki związek to wulkan energii, emocji, nastrojów. Otoczenie postrzega ich, jako bardzo emocjonalną, radosną i szczęśliwą parę. Tryskają namiętnością i żarliwym uczuciem do siebie. Łatwo ulegają uczuciom, ale też łatwo potrafią je zgasić lub wypalić. Aby taka para przetrwała, potrzebuje nieustannie paliwa podsycającego związek. Mało tego, paliwo musi być dozowane rozsądnie i ciągle - tak jak do ogniska rozpalonego w lesie. Jeśli nie będziemy dokładać do niego zgaśnie, jeśli zechcemy dołożyć na zapas, możemy je rozpalić tak, że spłonie cały las. Jednym słowem taki związek może być udany, ale musi być stale pod kontrolą. Niestety kontrolowanie w takim związku też nie jest proste, gdyż ludzie z dominującym Ogniem są niecierpliwi i uparci. Taka para powinna egzystować w otoczeniu rodziny lub przyjaciół, którzy będą ich wspierać i kontrolować. Sami sobie mogą dostarczać paliwa w postaci namiętności i żarliwego uczucia, ale to nie wystarczy, aby przetrwali. Powinni mieć pracę, która ich inspiruje i dostarcza nowych wyzwań oraz własną rodzinę lub wsparcie w korzeniach rodzinnych, które trochę wyczerpie nadmiar Ognia i zmobilizuje do praktycznych działań i skupieniu się na prozie życia. Potrzebują elementu Drzewa i elementu Ziemi.

Dzieci wychowywane przez takich ognistych rodziców zaznają ogromnej ilości ciepła i czułości, ale niestety praktyczne aspekty życia dziecka mogą być zaniedbane. Dzieci ognistych rodziców są rozpieszczone, kapryśne i zawsze w centrum uwagi, co może być uciążliwe dla otoczenia. To często dzieci, które potrafią wymusić swoim zachowaniem to, czego akurat zechcą. Dzieci te zwykle są ładnie kolorowo ubrane. Para zbudowana z dwóch Ogni wiedzie rozrywkowe życie i sprawia wrażenie szczęśliwej, ale niestety nie mają poczucia bezpieczeństwa. Nie stąpają twardo po ziemi, dlatego nie są im obce kryzysy czy depresje. Mają niską samoocenę, dlatego są łase na dobre słowa i komplementy. Nie jest to egocentryzm tylko naturalna potrzeba, naturalne paliwo podsycające ich Ogień.

Dla przypomnienia lata Ognia  to lata kończące się na 6, 7 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Ognia i Drzewa

Jeśli spotka się Drzewo, które potrzebuje przestrzeni i wolności, aby rozwijać swoją siłę i potęgę z Ogniem, który jest nieobliczalny i potrzebuje ciągłej inspiracji, aby mógł rozwijać swoją kreatywność i błyszczeć, mamy do czynienia ze wspaniałym układem i bardzo dobrymi relacjami. Drzewa są pożywką dla Ognia, któremu dostarczają paliwa, a tym samym są inspirowane do ciągłego rozwoju i do poszukiwania nowych obszarów swojej aktywności, aby Ogień nie strawił ich do końca. Mamy do czynienia z bardzo silną twórczą energią. Ale zastanówmy się, jakim elementem powinien być mężczyzna a jakim kobieta. Zważywszy na fakt, że Drzewo nie potrafi okazywać uczuć, a Ogień wręcz przeciwnie, to można zaryzykować stwierdzenie, że mężczyzna powinien być Drzewem a kobieta Ogniem. Dla niej mężczyzna Drzewo będzie partnerem, który jej imponuje i którego będzie chciała objąć żarem swoich uczuć, a on będzie dozował jej swoje uczucie, jednocześnie czując, że ma kontrolę nad związkiem. Pamiętamy z opisu Drzewa, że wolność i przestrzeń jest dla Drzewa konieczna, aby mogło się rozwijać. Pamiętamy z opisu Ognia, że musi być pod kontrolą, aby żar się nie wypalił. Taki związek jest bardzo silny, trwały, twórczy, namiętny i nie ma mowy o nudzie. Kobieta Ogień podsyca namiętność mężczyzny Drzewa, a on swoją ciekawością świata ciągle podsuwa jej nowe obszary aktywności, nowe płaszczyzny, na których u jego boku będzie mogła błyszczeć, a dodatkowo będzie wspaniałą kochającą mamą i uzupełni dzieciom deficyt czułości, których nie otrzymają od taty Drzewa.

Jeśli sytuacja jest odwrotna, czyli kobieta należy do elementu Drzewa a mężczyzna do elementu Ognia, mamy do czynienia z równie namiętnym i silnym związkiem, ale może być męczący dla kobiety. Mamy tu do czynienia z sytuacja, kiedy jakby zamieniają się role i kobieta wspiera swojego mężczyznę, a nie on ją. W takim związku, aby był udany i szczęśliwy, mężczyzna powinien zająć się domem, dziećmi i stwarzać ciepłą atmosferę, a swojej partnerce pozwolić na odrobinę swobody i wolności, a także zaakceptować, że często nie będzie jej w domu. Być może z racji zawodu, jaki wybierze, albo z racji tego, że ciągle będzie chciała się czegoś uczyć, gdzieś działać, coś organizować. Mężczyzna będzie musiał zabiegać o uczucie żony. Taka sytuacja nie jest dla niego dyskomfortem, gdyż okazywanie uczuć leży w jego naturze. Tutaj ważne jest, czy partnerka będzie potrafiła i chciała żyć z takim mężczyzną. Kiedy z zewnątrz patrzy się na taki związek, można wyciągnąć mylne wnioski. Stereotyp jest taki, że to mężczyzna reprezentuje rodzinę na zewnątrz, a kobieta dba o ognisko domowe. Jednak w relacjach kobieta Drzewo i mężczyzna Ogień stereotypy możemy schować do szuflady. Życie pisze ciągle nowe scenariusze i gdyby kazać kobiecie Drzewo dbać o dom, a mężczyznę Ogień obarczyć odpowiedzialnością za byt rodziny, to związek przechodziłby ciągłe kryzysy. Oboje nie czuliby się spełnieni i szczęśliwi.

Dla przypomnienia lata Drzewa to lata kończące się na 4, 5 a Ognia kończą się na 6, 7 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Polecamy: Jak stworzyć szczęśliwy związek - wskazówki feng shui

Związek Ognia i Ziemi

Ogień rodzi Ziemię - to twórczy związek pełen harmonii. Fantazja, energia i spontaniczność Ognia czyni barwnym uporządkowane życie Ziemi. Spokój i opanowanie Ziemi daje Ogniowi siłę i podstawy do działania oraz aktywności. Ziemia potrafi ustabilizować twórczą energię Ognia i zamienić ją w konkretne korzyści. Ogień potrzebuje wrażliwości Ziemi, a Ziemi potrzebuje fantazji Ognia. Podsycają nawzajem swoją namiętność. Ogień lubi dominować, ale ceni sobie siłę i poczucie bezpieczeństwa, jakie daje jemu Ziemia. Ziemia potrafi też wskazać Ogniowi kierunek jego aktywności i dominacji, gasząc czasami jego słomiany zapał, a rozpalić żar Ognia tam, gdzie odniosą wspólne korzyści. Istnieje niebezpieczeństwo, że Ogień znudzi się konserwatywnym i mało elastycznym podejściem do życia Ziemi i zechce swój żar rozniecić gdzieś poza związkiem. Ogień lubi eksperymenty i jeśli Ziemia nie dotrzyma mu kroku, może zapomnieć o lojalności i wierności. Ziemia jednak jest skłonna wybaczyć i wszelkimi dostępnymi metodami zatrzymać przy sobie partnera.

Więź, jaka łączy Ogień i Ziemię jest tak silna, że potrafią przetrwać kryzysy. Ogień, chociaż Ziemia czasami wydaje się  mu nudna, potrzebuje jej energii, aby wzbogacić swoją strefę seksualną o głębokie erotyczne przeżycia. Związek Ognia i Ziemi jest najsilniejszy, jeśli Ogniem jest mężczyzna a Ziemią kobieta. W takim związku kobieta Ziemia z przyjemnością zajmie się domem, rodziną i finansami, a jej partner Ogień będzie mógł zarabiać pieniądze, prowadzić barwne życie towarzyskie urozmaicając tym samym życie Ziemi i nie przejmować się rachunkami, inwestycjami, remontami i wszelkimi przyziemnymi sprawami. Będzie czuł się bezpieczny i będzie miał poczucie, że zawsze jak wróci do domu, to wszystko będzie na swoim miejscu i w idealnym porządku.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Ognia kończą się na 6, 7 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Ognia i Metalu

Taki związek jest jak kuźnia. Dużo metalu, ognia i hałasu. Metal jest twardy, sztywny, zimny. Podobnie jest z ludźmi z tego elementu. Z metalu powstają piękne, trwałe i pożyteczne przedmioty, a do ich stworzenia służy ogień. Ludzie, którzy reprezentują żywioł Metalu, będą zazwyczaj próbowali narzucić swoją wolę partnerowi z elementu Ognia. Tym samym Metal naraża się na destrukcyjne zmiany spowodowane reakcją Ognia, który będzie dążył do formowania Metalu wedle własnego uznania, co nigdy nie będzie procesem przyjemnym. Na szczęście obie strony cechuje zdrowe poczucie humoru, które pozwala na załagodzenie nawet najgorszego obrotu sprawy. Para Metal – Ogień potrzebuje elementu Ziemi, który sprowadzi ich emocje na ziemię. Zdrowy rozsądek i praktyczne podejście do życia przy wzajemnym szacunku i chęci porozumienia może zaowocować dynamicznym, ale również twórczym związkiem.  Ich mocną stroną jest  seks, który może być bardzo udany zwłaszcza, jeśli jest poprzedzony rozmową partnerów. Oba żywioły potrafią i chcą ze sobą rozmawiać, potrafią ze sobą żartować i bawić się. Dla Metalu obcowanie z elementem Ognia jest odświeżające, gdyż za każdym razem, kiedy Ogień stopi Metal, ten odradza się w nowej postaci z nowym potencjałem twórczym, a dla Ognia kontakt z Metalem jest szansą na sprawdzenie swojej siły i daje satysfakcje, kiedy uda mu się zmienić sztywną postawę Metalu. Ten układ to nieustanne tworzenie i o ile nie zamieni się w destrukcję, może trwać. Chyba, że któryś z partnerów poczuje się zmęczony.

Dla przypomnienia lata, Ognia to lata kończące się na 6, 7 a Metalu kończą się na 0, 1 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Ognia i Wody

Woda gasi ogień, ale ogień może zamienić wodę w parę wodną i woda będzie musiała na nowo znaleźć sobie miejsce, aby wrócić do swojej natury. Z psychologicznego punktu widzenia gorący temperament Ognia spotyka się z chłodem i wrażliwością Wody. Słomiany zapał Ognia może być w jednej chwili zgaszony chłodną intuicyjną postawą Wody. Woda działa powoli, cicho i intuicyjnie. Ogień działa w pełnym świetle, raptownie i z wielkim zaangażowaniem. Oba żywioły, jeśli tylko będą chciały znajdą wspólny język, ale będą musiały poświęcić sporo czasu i wykazać się dużą dawką zrozumienia i cierpliwości. Niestety tej parze wyjątkowo łatwo przychodzi ranienie się nawzajem. Taki układ może być korzystny dla obu partnerów, gdyż mogą się wzajemnie uczyć. Ogień może pokazać Wodzie, że nie warto ukrywać swoich uczuć, bo życie staje się łatwiejsze, jeśli potrafimy się zwierzyć ze swoich problemów. Woda może wnieść do entuzjazmu i zapału Ognia odrobinę fantazji i kreatywności. Związek tej pary może nie wytrzymać próby czasu gdyż codziennie będą musieli zmagać się z problemami, które wynikają z różnicy ich charakterów i temperamentów. Tej parze może pomóc element Drzewa w postaci np. roślin, spacerów po lesie, wspólnej pracy w ogrodzie. Ale czy to wystarczy na cale życie?

Dla przypomnienia, lata Ognia to lata kończące się na 6, 7 a Wody kończą się na 2, 3 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Zobacz także: Sypialnia według feng shui: Jak stworzyć w niej namiętną atmosferę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)