Najlepszy partner dla osób urodzonych w latach Drzewa

Sprawdź z jakimi partnerami osoby w żywiole Drzewa stworzą najlepsze związki? Które relacje dla nich będą najbardziej ryzykowne i jak mają rodzić sobie z problemami partnerskimi?
/ 21.08.2012 14:41
Para fot. fot. Fotolia

Związek Drzewa z Drzewem

W takim związku możemy się spodziewać dobrych relacji. Oboje rzucą się w wir pracy i będą się nawzajem nakręcać, a przy tym nikt do nikogo nie będzie miał pretensji, że za mało czasu poświęca dla domu. Zawsze będą starali się znaleźć zajęcie, które ich połączy po to, by wspierać się wzajemnie na drodze kariery. Kiedy obserwuje się taką parę z boku można pomyśleć, że zbyt dużo biorą na swoje barki, że są zapracowani i nie mają czasu na przyjemności. Ale to nie jest prawda. Z ich punktu widzenia ciągłe zabieganie i praca to metoda na rozwój i rozkwit sił witalnych, i w takim życiu znajdują przyjemność. Czasami dają się wykorzystać innym, gdyż są bardzo ufni i altruistyczni, ale nie obnoszą się z tymi cechami. Niestety nie potrafią okazywać uczuć sobie nawzajem, co nie oznacza, że ich nie żywią. Taka sytuacja może doprowadzić do rozpadu w gruncie rzeczy udanego związku. Jeśli pojawi się dziecko, to najczęściej opiekuje się nim ktoś z rodziny lub niania. Na pewno para zagwarantuje dziecku najlepszą z możliwych edukację, a w tym liczne dodatkowe zajęcia, nieomalże od kołyski. Niestety nie będą potrafili okazać potomkowi uczuć, a dziecko będzie spędzało sporo czasu poza domem. W domu nie będzie tzw. rodzinnej atmosfery. Nic się nie stanie, jeśli dziecko też będzie z dominującym elementem Drzewa, ale jeśli nie, wtedy dziecko poszuka sobie kogoś innego, kto zaspokoi potrzebę bliskości. Może za bardzo związać się z babcia lub dziadkiem, nianią, wychowawczynią lub inną osobą z otoczenia rodziny. Jeśli nie znajdzie sprzymierzeńca na ścieżce swojego rozwoju, to możemy spodziewać się, że jego żywioł urodzeniowy zostanie zdominowany przez rodziców - Drzewa. To para, która  sporo czasu spędza na łonie natury, gdyż tam ładuje swoje baterie. Nie są im obce campingi, namioty, piesze wycieczki po lesie. Jednym słowem para ta wiedzie szczęśliwe życie pozarodzinne. Gwarantuje wspaniały rozwój swoim dzieciom. Zwykle nie narzekają na brak gotówki, ale zaniedbują sferę emocjonalnego rozwoju tak swego związku jak i swoich dzieci. Dzieci takiej pary można poznać po tym, że są ułożone, wcześnie potrafią czytać, pisać liczyć, rysować itp.

Dla przypomnienia lata Drzewa to lata kończące się na 4, 5 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Drzewa i Ognia

Jeśli spotka się Drzewo, które potrzebuje przestrzeni i wolności, aby rozwijać swoją siłę i potęgę z Ogniem, który jest nieobliczalny i potrzebuje ciągłej inspiracji, aby mógł rozwijać swoją kreatywność i błyszczeć, mamy do czynienia ze wspaniałym układem i bardzo dobrymi relacjami. Drzewa są pożywką dla Ognia, któremu dostarczają paliwa, a tym samym są inspirowane do ciągłego rozwoju i do poszukiwania nowych obszarów swojej aktywności, aby Ogień nie strawił ich do końca. Mamy do czynienia z bardzo silną twórczą energią. Ale zastanówmy się, jakim elementem powinien być mężczyzna a jakim kobieta. Zważywszy na fakt, że Drzewo nie potrafi okazywać uczuć, a Ogień wręcz przeciwnie, to można zaryzykować stwierdzenie, że mężczyzna powinien być Drzewem a kobieta Ogniem. Dla niej mężczyzna Drzewo będzie partnerem, który jej imponuje i którego będzie chciała objąć żarem swoich uczuć, a on będzie dozował jej swoje uczucie, jednocześnie czując, że ma kontrolę nad związkiem. Pamiętamy z opisu Drzewa, że wolność i przestrzeń jest dla Drzewa konieczna, aby mogło się rozwijać. Pamiętamy z opisu Ognia, że musi być pod kontrolą, aby żar się nie wypalił. Taki związek jest bardzo silny, trwały, twórczy, namiętny i nie ma mowy o nudzie. Kobieta Ogień podsyca namiętność mężczyzny Drzewa, a on swoją ciekawością świata ciągle podsuwa jej nowe obszary aktywności, nowe płaszczyzny, na których u jego boku będzie mogła błyszczeć, a dodatkowo będzie wspaniałą kochającą mamą i uzupełni dzieciom deficyt czułości, których nie otrzymają od taty Drzewa.

Jeśli sytuacja jest odwrotna, czyli kobieta należy do elementu Drzewa a mężczyzna do elementu Ognia, mamy do czynienia z równie namiętnym i silnym związkiem, ale może być męczący dla kobiety. Mamy tu do czynienia z sytuacja, kiedy jakby zamieniają się role i kobieta wspiera swojego mężczyznę, a nie on ją. W takim związku, aby był udany i szczęśliwy, mężczyzna powinien zająć się domem, dziećmi i stwarzać ciepłą atmosferę, a swojej partnerce pozwolić na odrobinę swobody i wolności, a także zaakceptować, że często nie będzie jej w domu. Być może z racji zawodu, jaki wybierze, albo z racji tego, że ciągle będzie chciała się czegoś uczyć, gdzieś działać, coś organizować. Mężczyzna będzie musiał zabiegać o uczucie żony. Taka sytuacja nie jest dla niego dyskomfortem, gdyż okazywanie uczuć leży w jego naturze. Tutaj ważne jest, czy partnerka będzie potrafiła i chciała żyć z takim mężczyzną. Kiedy z zewnątrz patrzy się na taki związek, można wyciągnąć mylne wnioski. Stereotyp jest taki, że to mężczyzna reprezentuje rodzinę na zewnątrz, a kobieta dba o ognisko domowe. Jednak w relacjach kobieta Drzewo i mężczyzna Ogień stereotypy możemy schować do szuflady. Życie pisze ciągle nowe scenariusze i gdyby kazać kobiecie Drzewo dbać o dom, a mężczyznę Ogień obarczyć odpowiedzialnością za byt rodziny, to związek przechodziłby ciągłe kryzysy. Oboje nie czuliby się spełnieni i szczęśliwi.

Dla przypomnienia lata Drzewa to lata kończące się na 4, 5 a Ognia kończą się na 6, 7 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Polecamy: Jak stworzyć szczęśliwy związek - wskazówki feng shui

Związek Drzewa i Ziemi

Jeśli odnieść się do przyrody to oczywiste jest, że drzewa zabierają ziemi wodę i swoimi korzeniami rozbijają ją. Czyli w uproszczeniu można stwierdzić, że pozbawiają ją stabilizacji. Wysuszona i rozbita korzeniami ziemia obsypuje się. Podobnie jest z parą Drzewo-Ziemia. Człowiek Ziemia będzie dążył do spokoju i stabilizacji, trochę tak jakby nie chciał się poddawać zmianom, i jeśli raz coś uzyska to na zawsze i na trwałe. Drzewo natomiast ma naturę ciekawską, zmienną i zawsze chce nadążać za modą, nowinkami, nowościami. Ziemia lubi przebywać w domu i pielęgnować więzy rodzinne, a Drzewo chce poznawać świat, nowych ludzi i nowe możliwości. Tak długo, jak oboje będą szanować swoje potrzeby i wspierać się, związek może funkcjonować bardzo dobrze. Ziemia da oparcie w rodzinie dla Drzewa, a Drzewo wniesie do związku powiew świeżości i ekscytację przygodą. Niestety na dłuższą metę na pewno dojdzie do konfliktu interesów i do sprzeczki. Ziemia jest uparta i lubi zamykać się w sobie, ale też potrafi cierpliwie walczyć o związek. Drzewo jest bardziej elastyczne i uzewnętrznia swoje emocje, a także ceni sobie oparcie, jakie ma w Ziemi. Dlatego to Drzewo powinno postarać się porozumieć z upartą, ale prostoduszną Ziemią i jeśli będzie umiało nawiązać kontakt z Ziemią, może powstać udany związek naładowany sporą dozą erotyzmu. Drzewno może i powinno dostosować się do nastrojów Ziemi, aby stworzyć podstawy trwałego, szczęśliwego związku. W przeciwnym razie nie można wykluczyć, że nadejdzie moment, kiedy obie strony zaczną się zwalczać. Tej parze przyda się trochę elementu Ognia, który połączy Drzewo i Ziemię. Ognia mogą poszukać w czerwonych dodatkach w wystroju mieszkania, w blasku świeć w sypialni i w wspólnych wakacjach w ciepłych krajach, gdzie Drzewo będzie szalało na imprezach i sportach ekstremalnych, a Ziemia będzie wygrzewać się w słońcu.

Dla przypomnienia lat Ziemi to lata kończące się na 8, 9 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Drzewa i Metalu

Natura obu żywiołów jest naturą dominującą. Niestety każdy będzie chciał postawić na swoim i nie będą potrafili znaleźć kompromisu. Te cechy partnerów szczególnie mocno uwydatniają się, kiedy dojdzie do konfliktu interesów. Drzewo jest w stanie trochę się nagiąć, trochę odpuścić, ale Metal niestety nie. Będzie chciał postawić na swoim, mając przede wszystkim na uwadze realizację swoich dalekosiężnych ambicji. Drewno dąży zazwyczaj do zgodnego współżycia, porozumienia, postępowania zgodnego z ludzkim podejściem, podczas gdy Metal przykłada wagę przede wszystkim do zachowania autonomii i realizacji własnych celów. W takim związku może dochodzić do faz ciszy spowodowanych zamknięciem się w sobie Metalu. Dla towarzyskiego Drzewa taka sytuacja może być nie do zniesienia i prowadzić do frustracji i rozczarowania związkiem. W przyrodzie metal (metalowa piła) niszczy ścina drzewo. W życiu jest podobnie. Jest jednak światełko nadziei. Jeśli Drzewo podda się Metalowi i pozwoli, aby kierował jego życiem, to tak jak w przyrodzie zdolny ogrodnik przy użyciu piły potrafi stworzyć z przeciętnego drzewa piękna formę, tak w związku Metalu i Drzewa zdolny kochający partner Metal może z przeciętnej osobowości Drzewa stworzyć wspaniałą osobowość. Z tego punktu widzenia człowiek Metal powinien zdawać sobie sprawę ze swojej odpowiedzialności i posiadanej władzy. Powinien rozwijać w sobie łagodność, troskliwość i opiekuńczość, a Drzewo powinno zaufać partnerowi i uwierzyć, że zawsze może liczyć na partnera Metal. Jeśli Metal zapanuje nad swoją naturą i zaakceptuje styl życia Drzewa, funkcjonowanie związku jest możliwe. Takiemu związkowi przyda się element Wody, szczególnie w sferze seksu. Warto pomyśleć o wspólnej kąpieli, a nawet seksie w wannie czy pod prysznicem. Dla urozmaicenia doznań seksualnych być może nie warto wycierać się po kąpieli. Wakacje najlepiej spędzać nad wodą, a w wystroju wnętrza uwzględnić niebieski kolor i poruszającą się wodę (fontanna pokojowa).

Dla przypomnienia lata Metalu to lata kończące się na 0, 1 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Związek Drzewa i Wody

W przyrodzie tak jest, że dzięki wodzie drzewa mogą cieszyć nas swoją wyniosłością i siłą. Jeśli partnerzy zachowują się zgodnie ze swoją naturą, to związek będzie rozwijał się harmonijnie i rósł w siłę. Woda przekazuje swojemu partnerowi energię życiową wspierając go i ożywiając. Oczywiście nie ma tu mowy o wykorzystywaniu Wody przez Drzewo. Jak wiemy Woda powinna być ukierunkowana, gdyż inaczej rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach, i w konsekwencji wysycha. Partner Woda widząc, że jego starania nie idą na marne a Drzewo świetnie się rozwija i jest szczęśliwe, widzi sens swojego życia i tym bardziej chce i potrafi wspierać swojego partnera. Drzewo natomiast potrafi być wdzięczne Wodzie i docenia fakt, że ta nie ogranicza go, o nic nie pyta i nie narzuca niczego. Potrafi się odwdzięczyć w subtelny niewidzialny sposób tworząc niewidzialną, ale silną więź w sferze intuicyjnej. Taka sytuacja jest korzystna dla obu stron, a związek zaczyna stopniowo nabierać rozmachu i siły. Również w sprawach seksu oboje partnerzy pasują do siebie. Drzewo przy dość powściągliwej seksualnie Wodzie chętnie rozwija wyobraźnię seksualną i staje się kreatywne, a Woda czuje się swobodnie w objęciach Drzewa, gdyż wie, że partner nie będzie jej niczego narzucał. Woda zachowuje się raczej biernie i czeka na sygnały płynące od Drzewa. Gdyby jednak w sypialni wiało nudą, warto zadbać o element Metalu. To może być metalowe łóżko. Srebrne gwiazdki na suficie, srebrne, złote lub miedziane ramki zdjęć. Sypialnia tej pary powinna być raczej chłodna, metalowa i nowoczesna.

Dla przypomnienia lata Wody to lata kończące się na 2, 3 a Drzewa kończą się na 4, 5 (więcej informacji w tekście Jak dopasować partnerów wg feng shui?).

Zobacz także: Sypialnia według feng shui: Jak stworzyć w niej namiętną atmosferę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)