Asertywność w związku to dbanie o własne granice

Miłosne feng shui

Jak uchronić związek przed rozpadem, zdradą i wzmocnić uczucie między partnerami? Praktyki feng shui pomogą utrzymać harmonię w związku i rozbudzić tlące się uczucie. Dobra energia jest wśród nas, wystarczy tylko wpuścić ją do naszego domu.
/ 15.04.2009 12:21
Asertywność w związku to dbanie o własne granice

Partnerzy powinni zwrócić szczególną uwagę na to jak wygląda ich sypialnia sypialnia. Jest to jedno z najbardziej intymnych miejsc w domu, które łączy łączy kochanków każdej nocy, więc właśnie tutaj powinniśmy zgromadzić dobrą energię. Złe feng shui tego pomieszczania bywa przyczyną wielu problemów w związku. Jest kilka wskazówek w feng shui, które mogą nam pomóc by temu zapobiegać. Być może niektóre wydadzą się dziwne i przesadzone, ale ostatecznie warto się do nich przekonać. W końcu każdemu z nas zależy na udanym i szczęśliwym związku.

Pozbądź się oddzielnych materacy

Oddzielne materace w łóżku prowadzą często do rozstania. Już lepiej jest mieć dwa oddzielne łóżka, a nawet sypialnie. Dwa materace wróżą źle dla wspólnej przyszłości, w małżeństwie mogą nawet doprowadzić do rozwodu. Pęknięcie między dwoma materacami symbolizuje energetyczne pęknięcie związku. Jeśli nie mamy możliwości wymiany materaca, możemy użyć nakładki, która szczelnie wypełni tę lukę.

Zasłoń belkę sufitową nad łóżkiem

Belka sufitowa nad łóżkiem dzieli je symbolicznie na dwie części. Warto przesunąć łóżko w inne miejsce. Jeżeli nie można tego uczynić, rozwiązaniem może być podwieszany sufit, który zasłoni belkę. Łóżko nie powinno także stać między dwoma parami drzwi, bo one też symbolicznie dzielą je na pół. Jeśli nie można go przesunąć, należy wykorzystać parawan, który symbolicznie oddzieli je od jednych drzwi.

Ekspert radzi: Jak stworzyć namiętną atmosferę w sypialni?

Unikaj luster w sypialni

Lustra sypialni mogą stać się przyczyną problemów w związku dwojga ludzi. Prowadzą często do rozpadu małżeństwa lub niewierności jednego z małżonków. Praktycy feng shui uważają, że lustra wytwarzają energię, która zakłóca stosunki między partnerami w sypialni. Jeśli już mamy lustra, postarajmy się je zasłaniać, zwłaszcza na noc.

Pozbądź się wody z sypialni

Gdy obawiamy się o wierność partnera, musimy zwrócić uwagę na żywioł wody w swojej sypialni. Rybki akwariowe pomnażają bogactwo prawie wszędzie, jednak wyjątkiem jest sypialnia! Głównie do zdrady podsycają przedmioty związane z żywiołem wody umieszczone naprzeciwko drzwi do sypialni.

Zobacz także: Jak przyciągnąć bogactwo do swojego życia?

Usuń z sypialni wszelkie urządzenia elektryczne

W sypialni nie wolno umieszczać telewizorów i innych sprzętów elektrycznych, które mogą zaburzać zdrowy sen. 

Zawsze dbaj o czystość i porządek

Skrzynie pod łóżkiem są praktyczne, ale dla wibracji erotycznych bywają złe. Wszelkie stare, niepotrzebne, zakurzone rzeczy tworzą negatywną energię wokół łóżka. Podobnie jak znajdujący się w sypialni kurz w ciemnych kątach. Jeśli masz skrzynię, przechowuj w niej czystą pościel używaną na co dzień i często wietrzoną. To pomoże rozpalić na nowo uczucie.

Wzmocnij swoją więź z partnerem

W celu podsycenia miłości można pod poduszkami ułożyć jedwabną, czerwoną lub zieloną wstęgę symbolizującą więź między partnerami.

Miejsce mężczyzny w łóżku jest po lewej stronie

Najlepiej, gdy mężczyzna śpi po lewej stronie łóżka, bo wtedy „podświadomie” zapewnia kobiecie większe bezpieczeństwo w czasie snu. Zawsze może ją ochronić prawą ręką przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem.

Zadbaj o odpowiedni nastrój

Światło jest bardzo ważne również w sypialni - powinno stwarzać romantyczny nastrój i być łagodne. W feng shui najwyżej jako źródło dobrego oświetlenia są cenione świece i tradycyjne, niezbyt jaskrawe żarówki.

Zobacz także: Jak stworzyć szczęśliwy związek - wskazówki feng shui

Postaw w sypialni kaczki mandaryna

Kaczki mandaryna dla feng shui są tym, czym dla Zachodu papużki nierozłączki. Para takich kaczek uważana jest za symbol romansu, miłości i wierności, zwłaszcza umieszczony w południowo – zachodnim zakątki sypialni. Te piękne ptaki są bardzo wierne i troskliwie się sobą opiekują, dlatego w feng shui są symbolem szczęścia oraz całkowitego oddania w małżeństwie. Osoby samotne powinny wieszać obrazki tych kaczek, ponieważ silnie oddziaływają one na uczucia. Ważne by była to para, jedna lub trzy mogą sprawić, że znajdziemy się w trójkącie małżeńskim.

Zastosuj w sypialni czerwone akcenty

Wprowadzenie do wnętrz jaskrawych i żywych kolorów, np. intensywnej czerwieni w sypialni, sprawi, że rozpalimy miłość. Ważne by nie przesadzić, ponieważ czerwień w nadmiarze szkodzi. Odpowiedni kolor ścian to kolor brzoskwiniowy lub lekki łosoś. Gdy nie możemy porozumieć się z partnerem, warto zastosować błękit lub kolor granatowy (wzmocnią przepływ energii) albo umieść w oknie bursztyn. Będzie on przyciągał do Twojego domu energię.

Postaw w sypialni zdjęcia szczęśliwych par

Umieszczenie obrazów, zdjęć szczęśliwych par stwarza dobrą atmosferę dla miłości.

Zobacz także: Feng shui dla związku

Peonie zwiększają szansę na miłość

Peonia uważana jest za królową kwiatów. Symbolizuje wielkie szczęście z kobietami. Obrazy z peoniami mogą zwiększyć szanse na znalezienie miłości samotnej kobiety. Warto sam obraz zawiesić za drzwiami sypialni. Same peonie należy postawić w pokoju dziennym w kierunku uczuć.

Gdy zawierasz nową znajomość

Feng shui zaleca całkowitą wymianę pościeli, materaca, poduszek, jeśli używaliśmy ich w poprzednim związku, a ten okazał się porażką. Wywietrzenie pokoju, pościeli i zastosowanie kadzidełek „przegoni” złe wspomnienia energetyczne z poprzedniego związku. Różowa pościel podnosi energię yang, która wzmacnia miłość.

Dzięki tym zmianom możemy nadać prawidłowy bieg strumieniowi naszej miłości. Warto pamiętać, że niektóre porady nie wymagają od nas wielkiego wysiłku, ani nakładu finansowego. Czasem wystarczy jakiś przedmiot, kolor, by pobudzić więź emocjonalną między dwojgiem ludzi, których uczucie zaczyna wygasać.