Kim jest Kobieta Woda

Kim jest Kobieta Woda

Kobietę Wodę cechuje wewnętrzny spokój, bardzo trudno jest ją sprowokować. Zwykle postępuję zgodnie ze swoim sumieniem i według wcześniej przygotowanego planu.
/ 08.03.2010 12:23
Kim jest Kobieta Woda

Raczej jej przyjaciele nie oczekują po niej spontanicznych wypadów. Ale z pewnością mogą na nią zawsze liczyć. Woda jednak równie często pomaga innym, jak i ich wykorzystuje. Trzeba na nią uważać, by przypadkiem nie okazało się, że nasz projekt okaże się w rozrachunku jej projektem. Kobieta Woda otacza się zaufanymi przyjaciółmi, na których zawsze może polegać. Oni cenią w niej upór i wytrwałe dążenie do celu. Ona zawsze stara się, nie ważne, za jaką cenę, osiągnąć postawiony sobie cel. Nie boi się przeszkód i przeciwności losu, nie straszne jej zmagania z obcymi czy też z własnymi słabościami.

Do jej głównych zalet zalicza się:

 • opanowanie,
 • wytrwałość,
 • spryt,
 • umiejętność pracy w zespole,
 • wrażliwość.

Wśród jej wad można wyróżnić m.in.:

 • bezkompromisowość,
 • nieprzystępność,
 • chytrość,
 • łatwe uleganie wpływom.

Do czego jest stworzona

Kobiety Woda mają naturę niezwykle empatyczną. Kochają pomagać i zajmować się innymi, ludźmi czy zwierzętami. Najlepiej będą się czuły pracując w przeróżnych organizacjach społecznych, takich jak Empatia, Polska Akcja Humanitarna oraz inne. Nie są osobami, które marzą o przywództwie, równie dobrze czują się w tylnych szeregach. Tak naprawdę to zależy im przede wszystkim na dobrym wykonywaniu własnej pracy. Stworzone dla nich zawody to:

 • medycyna,
 • opiekunka społeczna,
 • zakonnica,
 • telemarketerka,
 • pracownica niebieskiej linii.

Jej relacje z innymi żywiołami

Najbardziej neutralne relacje łączą Wodę z Wodą. Związek ludzi tych żywiołów będzie wyjątkowo zgodny i oparty na partnerstwie. Jest to idealne wyjście dla ludzi, którzy marzą o szczęśliwym domu rodzinnym. Dwie Wody nie potrzebują słów, by siebie rozumieć, dogadują się bez większych problemów. Łączą ich wspólne pasje i cele. Ale namiętności to w tym związku nie będzie zbyt wiele, jeżeli więc Kobieta Woda szuka w życiu gorącej miłości, powinna swój wzrok skierować raczej na mężczyznę żywiołu Drzewa i Metalu.

Mężczyzna Drzewo jest dynamiczny i pełen pasji, co z pewnością fascynuje spokojną Kobietę Wodę. Ta z kolei wskaże mu drogę, która dotąd pozostawała przed nim w ukryciu. Jej duchowość urzeknie go, dzięki niej zdobędzie jego serce. Związek Wody z Drzewem będzie zgodny i szczęśliwy.
Z kolei związek Wody z Metalem jest pełen uczucia i wzajemnego zrozumienia. On wskaże jej właściwszą drogę w relacjach z innymi ludźmi. Nauczy ją Bronic własnego zdania. Będzie dla niej oparciem, którego tak poszukiwała. Ona zaś zwróci jego uwagę na potęgę emocji i uczuć, której dotąd nie doceniał.

Z pewnością Kobieta Woda nie powinna jednak tworzyć związków z:

 • Ziemią, która będzie chciała panować w związku; mężczyzna tego żywiołu będzie fascynował partnerkę swoją stabilnością i siłą, ale zmienność jej może popsuć nawet najgłębsze uczucie; może się okazać, że partnerka będzie dusiła się w tym związku, mimo namiętności i ogromnego uczucia;
 • Ogniem; związek ten byłby zbyt mało stabilny; partnerzy różnią się niemalże wszystkim, dzielą ich charaktery i temperamenty; zaborcza postawa partnera źle będzie wpływała na samopoczucie Kobiety Wody; jeżeli udałoby się im znaleźć wspólny język, nic porozumienia, istniałaby szansa, że stworzą udaną parę, ale wymagałoby to od nich wiele wysiłku i kompromisów.

W czym jej do twarzy

Najładniej Kobieta Woda prezentuje się w barwach, będących odcieniami toni wodnej, a więc: niebieskim, szarym oraz zielonym. Pasują jej wszelkie kształty okrągłe, opływowe czy elipsalne. Jeżeli torebka to mała i okrągła, dekolt – w łódkę, spódnice – bombki, spodnie – dzwony. Kobiety te z natury są wolne i niezależne, lubią bliskość natury, dlatego też będą znakomicie się czuły w ubraniach stylizowanych na styl hippisowski oraz indyjski.

Zobacz także: Co wyrzucić, co odłożyć, co kupić

Opracowane na podstawie: „Feng Shui dla kobiety sukcesu” Sonja Lőbbert