Szczególnie złośliwa Żółta Piątka symbol nieszczęścia i różnych niespodziewanych, poważnych przeszkód ulokowała się na wschodzie. fot. Bożena Radzikowska

Jakie remedia feng shui na 2011 rok?

3 lutego 2011 roku wkroczyliśmy w Nowy Chiński Rok Metalowego Kota (Królika). Zmienia się rozkład energii feng shui i w centralnym Pałacu Lo Shu znajdzie się teraz trygram Tui cyfra 7. Dowiedz się, jakie remedia feng shui będą przydatne w 2011 roku.
/ 02.02.2011 12:53
Szczególnie złośliwa Żółta Piątka symbol nieszczęścia i różnych niespodziewanych, poważnych przeszkód ulokowała się na wschodzie. fot. Bożena Radzikowska

Sprawdźmy, zatem gdzie schowały się w 2011 roku złe energie i zawczasu zniwelujmy skutki ich szkodliwego działania, jeśli znalazły się w ważnych pomieszczeniach naszych domostw czy biur. Wszystkie złe energie znaczone są na żółto.

Szczególnie złośliwa Żółta Piątka symbol nieszczęścia i różnych niespodziewanych, poważnych przeszkód ulokowała się na wschodzie. Ważne pomieszczenie w tym rejonie ochroni nam powieszony tu metalowy dzwonek wietrzny. Przypomnę – ważne pomieszczenia to wejście, sypialnia gabinet szefa, pokój żywiciela rodziny czy też ważnych osób w firmie. Szczególnie powinniśmy uważać w marcu, czerwcu i grudniu.

Na południu zagości wroga gwiazda 2, której skutki odczuwamy szczególnie mocno na naszym zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa. Tradycyjne remedium na tę energię to 6 połączonych monet. Możemy zastosować chińskie monety i związać je czerwona wstążką.

Zobacz także: Czego unikać by przyciągnąć dobre Feng Shui

Gwiazda 3 związana z konfliktami i rozbojem ulokuje się na północy. Osłabimy ją skutecznie kawałkiem czerwonego papieru.

Niekorzystna gwiazda 7 w 2011 roku zagości w Pałacu Centralnym. Reprezentuje skandale i niemoralne zachowania. Feng shui, jako remedium na tę energię poleca 3 łodygi bambusa umieszczone w przeźroczystym szklanym naczyniu z wodą. Taką bambusową dekorację powinniśmy wkomponować w centrum naszego domu, biura czy mieszkania.

„Wielki Książę Jowisz” w 2011 roku jest na wschodzie. Dlatego nie przeszkadzajmy mu i nie planujmy remontu czy przebudowy tak domu jak i ogrodu w rejonie wschodnim.

Zobacz także: W czym pomoże Ci Fengu Shui

Na zachodzie mamy złowroga energię zwaną „Trzy śmierci” związaną z konfliktem z „Wielkim Księciem”. Lepiej, więc nie siedzieć plecami na zachód.

Pamiętajmy:

  • Nowy chiński rok zaczyna się 3 lutego 2011 i jest Rokiem Metalowego Kota
  • Nie robimy remontu na wschodzie
  • Nie siadamy plecami na zachód
  • Stosujemy remedia feng shui w centrum, na północy, południu i wschodzie.