POLECAMY

Jaki jest dobry kształt działki w feng shui

Grunt, na którym mieszkamy jest ważny w feng shui. Cechy jakie posiada ten teren będą miały bezpośredni wpływ na nasze życie. Dotyczy to w dużej mierze kształtu działki oraz sił działających pod naszymi stopami.

Niestety w ostatnich latach, ceny działek w wielkich miastach osiągnęły bardzo wysoki poziom, przyprawiający nas o ból głowy. Dlatego też dzisiejsze działki mają najróżniejsze kształty. Z punktu widzenia feng shui najkorzystniejsze kształty działek to kwadraty i prostokąty. Można na nich bez większego wysiłku postawić dom, który spełni wymogi feng shui.

Co zrobić, jeśli działka nie ma idealnego kształtu

Dom powinien stać zawsze w centrum działki (w miarę możliwości), tylko wówczas zaopatrywany jest w energię w równym stopniu ze wszystkich sektorów ba-gua działki. Jeśli stoi zbyt blisko granicy równowaga się zaburza. Działkę można zharmonizować, uzupełniając poszczególne braki w sektorach ba-gua np.: stawiając latarnie, sadząc rośliny, umieszczając oczka wodne, fontanny, płot itp.

Jednakże niełatwo jest zagospodarować działki w innym kształcie, chociażby trójkąta (bardzo niekorzystny kształt). Oczywiście jest to możliwe, ale wymaga zastosowania odpowiednich środków zaradczych. Tak naprawdę, w takich przypadkach potrzebna jest fachowa pomoc konsultanta feng shui.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)