POLECAMY

Jak zrobić kolczyki z sutaszu?

Kolczyki z sutaszu wyglądają egzotycznie i zawsze przykuwają wzrok swoją oryginalną formą. Warto mieć taką perełkę wśród swojej biżuterii, a własnoręcznie robiona będzie miała szczególną wartość. Przedstawiamy prosty kurs robienia kolczyków z sutaszu.
Jak zrobić kolczyki z sutaszu?

Potrzebne materiały

Zanim przejdziesz do wyszukanych form kolczyków z sutaszu, warto w ramach ćwiczeń wykonać prosty projekt, składający się z jednego dużego kamienia i dwóch mniejszych po bokach.

Do wykonania tych prostych kolczyków potrzebne będą:

-  trzy paski sutasz o długości 20 cm w wybranych, kontrastujących kolorach;

- wybrany kamień szlachetny do sutaszu o szlifie kaboszonowym z płaskim spodem, ewentualnie kryształ lub plastikowy element imitujący kamień oraz dwa mniejsze kamienie lub koraliki z dziurką w tym samym kolorze.

- filcowa podkładka;

- igła i mocna, nylonowa nitka w kolorze któregoś z paska (praca wygląda estetycznie gdy nitki nie widać).

- klej do tkanin;

- nożyczki;

- aluminiowe bigle.

Sutasz krok po kroku

Rozłóż filc. Posmaruj od spodu kamień klejem i przyklej go do filcu. Wytnij kształt odpowiadający kamieniowi, lekko wychodząc poza jego krawędzie.

Złącz trzy paski i zszyj je dokładnie, by po zgięciu nie tworzyły się przerwy między warstwami ani żadne wybrzuszenia podczas dopasowywaniu pasków do kamienia.

Owiń dokładnie kamień zszytymi paskami i przyszyj je do filcu, przeciągając igłę z nitką z prawej strony paska. Ważne, by pasek ściśle przylegał do kamienia. Gdy "obszyjesz" cały kamień, złącz obie części paska u dołu kamienia tak, by ciasno go okalały.

Kamień obszyty paskami powinien wyglądać jak ośmiorniczka – okolony paskiem kamień i wypuszczone luźno warstwy paska u dołu.

Zobacz także: Biżuteria z decoupage'u: Jak zrobić kolczyki?

Teraz po obu stronach dużego kamienia, na zszyciu paska, w podobny sposób przyszywamy  mniejsze kamienie/koraliki. Jeśli są to kamienie, musimy podkleić je filcem, jeśli zwykłe koraliki z dziurką - przyszywamy je po prostu do sznurka. Po obszyciu kolczyki przyjmują kształt omegi. Resztę sznurka przyszywamy z tyłu i obcinamy.

Montujemy bigle, zahaczając je o sznurek i pozostawiamy kolczyki do wyschnięcia.

W każdej chwili możemy doszyć do kolczyków dodatkowe elementy - dodać więcej kamieni, koralików lub zrobić fantazyjne spiralki z pasków.

Zobacz także: Jak zrobić bigle?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Zapraszam na stronę: www.sutasz-aga.blog.pl
/6 lat temu
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14571251
/6 lat temu
To dosyć łatwe, ale czaso i pracochłonne. Ja sama zaczęłam niedawno, bez kursów i książek i metoda prób i błędów jest całkiem niezła :) Zobaczcie sami: www.reczniestworzone.blogspot.com