POLECAMY

Jak zrezygnować z smsowej loterii

Wziąłeś udział w SMS-owym konkursie tylko raz a teraz codziennie otrzymujesz wiadomości o domniemanej wygranej? Zobacz jak zrezygnować z udziału w rzekomej zabawie.

Wziąłeś udział w SMS-owym konkursie tylko raz a teraz codziennie otrzymujesz wiadomości o domniemanej wygranej? Zobacz jak zrezygnować z udziału w rzekomej zabawie.

W ramach przypomnienia zacznijmy od tego, że udział  w każdym konkursie określa regulamin i to on reguluje kwestię odstąpienia od usługi.

Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej najłatwiej zacząć rezygnację z konkursu od zapoznania się z wymogami. Po pierwszym udziale może być to trudne, jednak istnieją sytuacje, w których możemy się z niego wycofać.

Jeżeli chcemy na przykład zatrzymać udział w "Loterii Orange" powinniśmy zapoznać się z regulaminem znajdującym się na http://www.audi.orange.pl. Koszt jednorazowej subskrypcji wynosi 4,92 zł.

Zrezygnować możemy za pomocą SMS o treści "STOP KLUB" pod numer 60400 (opłata wynosi tyle zwykła wiadomość tekstowa). Spowoduje to zatrzymanie subskrypcji płatnej. Kiedy natomiast nie jesteśmy zainteresowani otrzymywaniem wiadomości SMS od organizatora może wysłać treść „STOP”, na numer 7400 lub na numer 8080 lub na inny numer wskazany w materiałach reklamowych i promujących loterię.

To w zasadzie wystarczy aby uwolnić się od niepotrzebnych wiadomości. Różnica polega jednak na tym, że koszt jaki poniesiemy za wysłanie SMS na numer 7400 to 4,92 zł, tymczasem wysłanie tej samej treści na numer 8080 jest bezpłatne.

Korzystając w przyszłości z podobnych usług zapoznajmy się wcześniej z regulaminem i zastanówmy się nad tym, czy naprawdę chcemy wziąć w nich udział.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
przecinki stawiaj!
/7 lat temu
bardzo fajny wpis. przydalby sie jeszcze bezposredni, klikalny link do regulaminu loterii i nic wiecej by nie bylo do dodania. :)