Pomiar magnetyczny domu fot. Fotolia

Jak wykonać pomiar magnetyczny domu?

Urządzanie mieszkania zgodnego z zasadami feng shui wymaga wykonania odpowiedniego wykresu za pomocą kompasu. Z każdym stopniem odczytu kompasu jest związana inna jakość pola magnetycznego. Jak samodzielnie wykonać pomiar pola magnetycznego w mieszkaniu tłumaczy ekspert w dziedzinie feng shui, Włodzimierz Buliński.
/ 06.12.2011 13:25
Pomiar magnetyczny domu fot. Fotolia

Do poprawnego wykonania pomiaru magnetycznego domu powinniśmy zaopatrzyć się w dowolny kompas z podziałką 360 stopni. Najlepszy będzie kompas techniczny. Po określeniu strony skierowania i osadzenia, przystępujemy do wykonywania pomiarów. Musimy pamiętać, że wszędzie mogą znajdować się elementy, które mogą zafałszować nasze pomiary. Mogą to być kable energetyczne, elementy zbrojenia, rury, barierki i inne metalowe składniki naszego otoczenia. W trakcie pomiaru lepiej zdjąć obrączkę, pierścionki czy odłożyć telefon komórkowy, aby mieć pewność, że nic nam nie będzie go zakłócać.

Pamiętajmy, aby nie robić podstawowego błędu i nie przeprowadzać pomiaru wewnątrz domu!

Pomiary najlepiej zrobić z różnych stron budynku, aby sprawdzić czy są one spójne. Jeśli różnice miedzy pomiarami będą wynosić wielokrotność dziewięćdziesięciu stopni to znaczy, że zrobiliśmy je prawidłowo. Oczywiście będzie to miarodajne, jeżeli ściany będą tworzyły klasyczny kwadrat lub prostokąt. Jeśli tak nie jest, to podczas pomiarów koncentrujemy się na ścianie skierowania budynku.

Mierzymy zawsze będąc skierowanymi twarzą do ściany budynku, aby mieć pewność, że stoimy do niej równolegle.  

Polecamy poradnik: Projekt domu według feng shui

Czasami w ścianach znajduje się sporo metalowych elementów lub przewodów elektrycznych, wtedy musimy oddalić się na pewną odległość. Można zastosować prosty sposób polegający na wytyczeniu prostej równoległej do mierzonej ściany za pomocą miary technicznej. W dwóch miejscach ściany odmierzamy dwa punkty oddalone np. o dwa metry. Łączymy je potem uzyskując właśnie prostą równoległą do naszej ściany. Poniżej rysunek poglądowy.

Jak odczytać nasz pomiar na kompasie, pokazuje poniższy rysunek.

Pomiarów zawsze trzeba dokonać więcej, aby mieć pewność, że zrobiliśmy go prawidłowo. Źle wykonany pomiar zniweczy nasze dalsze wysiłki, polegające na sporządzeniu wykresu naszego domu lub mieszkania. Zwróćmy też uwagę na dokładność odczytu, w którym każdy stopień jest istotny. Oczywiście kierunek skierowania będzie przesunięty o sto osiemdziesiąt stopni względem kierunku pomiaru pokazanego na rysunku.

Pomiar można sprawdzić z mapą satelitarną, ale musimy pamiętać o uwzględnieniu deklinacji magnetycznej, obliczonej dla danego miejsca i czasu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)