nogi / www.sxc.hu

Jak przygotować nogi do tańca po całym dniu pracy?

Po dniu pełnym pracy, zarówno „na nogach” jak i przy biurku, nasze nogi wymagają dawki odpoczynku i relaksu. Jeśli nasze nogi już strajkują i każdy krok sprawia nam trudność, a w planach na wieczór mamy imprezę lub kurs tańca, trzeba przeprowadzić akcję reanimacji nóg! Co zrobić, by w krótkim czasie nasze nogi wróciły do pełnej formy?
/ 23.06.2011 13:32
nogi / www.sxc.hu

Jeśli nasze nogi i reszta ciała odmawia posłuszeństwa, najlepszym przepisem na poprawę formy jest prysznic. Za pomocą tak zwanych biczów wodnych możemy pobudzić krążenie krwi i usunąć część zmęczenia w domowym zaciszu. Najlepiej wziąć kilkuminutowy prysznic, podczas którego polewajmy nogi wodą pod dużym ciśnieniem – raz ciepła, raz zimną. Dzięki takiemu zabiegowi nasze nogi poczują się lepiej, a nam poprawi się samopoczucie.

Przed kursem tańca lub imprezą ze znajomymi, oprócz prysznica przyda się również kilkuminutowy masaż stóp. Aby zmęczenie nie zepsuło nam wieczoru, warto wybrać dobry kosmetyk do pielęgnacji nóg i stóp. Następnie wykonujemy kilkuminutowy masaż stóp i łydek. Wybierzmy kosmetyki, które zawierają chłodzący mentol. Możemy również zainwestować w kremy i balsamy bogate w witaminy, przeznaczone do zmęczonych nóg.

Sprawdź też: Poduszka w formie pocztówki – jak uszyć?

Po wyjściu spod prysznica lub po masażu należy położyć się na kanapie i oprzeć nogi o ścianę tak, by stopy znajdowały się możliwie jak najwyżej. W tej pozycji krew i limfa odpłyną, dzięki czemu pozbędziemy się napięcia, opuchlizny i zmęczenia, a także w przyszłości unikniemy niechcianych pajączków. Pamiętajmy również, że zdrowe i silne nogi to nie tylko prysznic i masaże.

Aby nasze nogi były sprawne i zdrowe, musimy pamiętać o odpowiedniej bieliźnie i odzieży. Jeśli cierpimy na problem związany z odpływem krwi z nóg ku górze, warto zainwestować w odpowiednie rajstopy lub getry gładko przylegające do ciała, które lekko uciskają zapobiegając żylakom i obrzękom. Tego typu bielizna z pewnością pomoże nam zachować zdrowe nogi, które będą sprawne przez cały dzień pełen pracy i tanecznych szaleństw

Zobacz również: Jak wykonać dekolt w szpic i kwadratowy?