Jak przygotować ciało na lato? Praca nad formą i kondycją!

Wiosna skutecznie motywuje do dbania o sylwetkę i kondycję. To idealny moment, by zacząć przygotowywać ciało na lato. Już teraz warto rozpocząć walkę z nadprogramowymi kilogramami i pozimowym spadkiem formy. Zgrabna sylwetka pozwoli nam przywitać wiosenną aurę w doskonałym humorze.
/ 04.04.2013 06:31

Wiosna skutecznie motywuje do dbania o sylwetkę i kondycję. To idealny moment, by zacząć przygotowywać ciało na lato. Już teraz warto rozpocząć walkę z nadprogramowymi kilogramami i pozimowym spadkiem formy. Aktywność, ruch w formie zabawy oraz odpowiednio zbilansowana dieta to najlepszy sposób na odzyskanie zgrabnej sylwetki, a także gwarancja zastrzyku pozytywnej energii, która pozwoli nam przywitać wiosenną aurę w doskonałym humorze.

Jak przygotować ciało na lato? Praca nad formą i kondycją!

W kalendarzu już wiosna. Wiele kobiet właśnie teraz zaczyna dbać o siebie i swoją sprawność fizyczną, by wraz z nadejściem cieplejszych dni móc pochwalić się nienaganną sylwetką. Szybkość pojawienia się efektów zależy od ogólnej kondycji fizycznej ciała. „Wyraźne efekty można osiągnąć po trzech miesiącach treningu, jednak trzeba być mocno zmotywowanym oraz liczyć się z różnymi wyrzeczeniami. Dla osób, które chcą w zdrowym stylu wypracować swoją sylwetkę należy poświęcić na treningi około 6 miesięcy. Jeśli wiosną chcemy pokazać zgrabną sylwetkę na wiosnę i lato na pewno trzeba zacząć już dziś.” – mówi Krzysztof Janowski, Fitness Manager z Pure Jatomi Platinum. Najlepszym sposobem na piękną sylwetkę, dobrą kondycje oraz doskonałe samopoczucie jest aktywny tryb życia oraz właściwa dieta.

Sekret pięknej sylwetki tkwi w aktywnym trybie życia

O sylwetkę należy dbać kompleksowo. W swoim planie przygotowania ciała na lato należy uwzględnić takie czynniki jak odpowiednie odżywianie, trening ruchowy oraz regenerację po wysiłku fizycznym. Warto znaleźć swoją ulubioną formę ruchu, aby nie tracić entuzjazmu w dbaniu o sylwetkę, a efekty były jak najtrwalsze. „Do wyboru mamy szeroki zakres zajęć typu fitness, tanecznych czy sztuki walki. Najlepszą formą będzie trening ogólnorozwojowy. Dla osób, które wolą trenować solo idealne będą ćwiczenia wykonywane na siłowni. Oczywiście należy skonsultować się z profesjonalnym trenerem, który przygotuje specjalny program treningowy. Podstawową zasadą treningów jest regularność. Należy trenować minimum 3 razy w tygodniu przez godzinę. Jeśli nie lubimy siłowni zawsze można wybrać się na basen – jest to idealna forma na kształtowanie sylwetki bez kropli potu, a kalorie praktycznie się spalają.” – kontynuuje Krzysztof Janowski, Fitness Manager z Pure Jatomi Platinum. Po treningu ważne jest, aby zregenerować swój organizm. Najlepsze sposoby na regenerację to drobne przyjemności takie jak: masaż, sauna, spacer po parku, czy zakupy z przyjaciółką.

Ruch w formie zabawy

Wsparciem w uzyskaniu zgrabnej sylwetki mogą okazać się również filmy instruktażowe z zajęciami typu fitness oraz gry ruchowe. Gry na PlayStation 3: Move Fitness™, Sports Champions™2 oraz DanceStar IMPREZA to sposób na aktywność fizyczną w formie zabawy.

Jak przygotować ciało na lato? Praca nad formą i kondycją!

Ćwiczenia fitness oraz sportowe i taneczne zmagania w gronie przyjaciół nie tylko pomogą rozruszać się, ale również gwarantują rozrywkę i poprawę humoru.
Move Fitness™ prezentuje kompleksowy i rozbudowany program fitnessowy z szeroką gamą zestawów ćwiczeń dla wszystkich partii ciała. Dzięki nim poprawa kondycji i praca nad zgrabną sylwetka będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Gra oferuje 25 wariantów ćwiczeń fitnessowych i spersonalizowane programy. Miłośnicy sportu mogą natomiast spróbować swoich sił w Sports Champions™ 2. Jest to kontynuacja bestsellerowego tytułu obsługującego PlayStation Move. Korzystając z jednego lub dwóch kontrolerów ruchu, gracz będzie miał możliwość zmierzenia swoich sił w takich dyscyplinach jak boks, golf, kręgle, narciarstwo, łucznictwo i tenis. Sports Champions™ jest idealną rozrywką dla całych rodzin lub grup znajomych. Zabawa taneczna w rytm największych muzycznych hitów zadba o prawdziwie wiosenny nastrój. Gra DanceStar IMPREZA umożliwia zabawę z wykorzystaniem układów tanecznych o różnych stopniach trudności przy hitach znanych artystów, takich jak Boney M, Lady Gaga czy The Pussycat Dolls.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/01.06.2016 16:14
Przyznam że jeszcze półtora roku temu nie miałam pojęcia jak trenować i zawsze po około tygodniu rezygnowałam z różnych powodów. Dowiedziałam się że sekret tkwi w tym żeby wiedzieć jak trenować bo koleżanka zabrała mnie do Saturn Fitness na trening z trenerem personalnym i trenowałam z nim potem jeszcze parę razy aż zobaczyłam że nie mam takich problemów jak wcześniej gdy trenowałam w domu i efekty są kilka razy lepsze i to w krótszym czasie.
/23.07.2014 06:58
Przy intensywniejszych ćwiczeniach trzeba pamiętać też o odpowiedniej diecie, ważne żeby posiłki dostarczały odpowiednią ilość energii. Ja zamawiam sobie taką wysokokaloryczną dietę na Oryginalne Przepisy - codziennie 5 pożywnych, smacznych i lekkich posiłków.