Gry inspirowane kultowymi serialami pod choinkę

Szukasz pomysłu na udany prezent gwiazdkowy dla dziecka, chłopaka, rodziców, rodzeństwa czy przyjaciół? Mamy dla ciebie idealne propozycje w postaci gier! Alternatywy 4, Czas honoru, rodzinka.pl trafią w gust każdego członka rodziny i zagwarantują dobrą zabawę podczas świątecznych spotkań z bliskimi.
/ 21.11.2013 10:57

Szukasz pomysłu na udany prezent gwiazdkowy dla dziecka, chłopaka, rodziców, rodzeństwa czy przyjaciół? Mamy dla ciebie idealne propozycje w postaci gier! Alternatywy 4, Czas honoru, rodzinka.pl trafią w gust każdego członka rodziny i zagwarantują dobrą zabawę podczas świątecznych spotkań z bliskimi.

Alternatywy 4 

Gry planszowe zainspirowane polskimi serialami

Towarzyska gra planszowa inspirowana serialem TVP o perypetiach mieszkańców bloku na warszawskim Ursynowie, zabarwiona zjadliwą ironią i kpiną z peerelowskiej rzeczywistości. Prowincjonalny dygnitarz partyjny Stanisław Anioł obejmuje stanowisko gospodarza domu. Szybko ujawnia się jako przedsiębiorczy organizator życia społeczności blokowej. Kreuje się na zwierzchnika i arbitra we wszystkich sprawach, nawet dotyczących życia osobistego sąsiadów. Wydaje nakazy i zakazy, zwołuje zebrania, dręczy mieszkańców czynami społecznymi.

fot. Materiały prasowe

Gracze mogą wcielić się w rolę jednego z głównych bohaterów serialowych, w tym w rolę samego gospodarza. Czy realia lat 80. i obowiązki społeczne złamią graczy-lokatorów, czy też wszechmocny gospodarz uzna prawo mieszkańców do spokojnego wypoczynku?

Podstawowe informacje:

 • liczba graczy: 3-6 osób
 • wiek: od 12 lat
 • czas gry: 60-90 minut
 • cena: 129 zł

rodzinka.pl – Tripol 

Gry planszowe zainspirowane polskimi serialami

Od października rodzinka.pl zagościła na planszy. Bądźcie częścią najpopularniejszejpolskiej rodziny z serialu TVP2! To logiczna gra w trójkąty przeznaczona dla całej rodziny. Łączy ona rozwój spostrzegawczości i pomysłowości z domową rozrywką.

Gra oparta jest na podstawie systemu Tripol, który jest rekomendowany przez Pracownię Logopedyczną Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Gra z dziećmi rozwija ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Nawet najmłodsi mogą grać w nią samodzielnie, bez opieki dorosłych.

fot. Materiały prasowe

Gra oparta jest na bardzo prostych i intuicyjnych zasadach. Gracze zdobywają punkty poprzez łączenie trójkątnych elementów tak, aby nowy żeton pasował do istniejącej już siatki fantazyjnych kształtów. Dodatkowe punkty otrzymują za właściwe wykorzystanie żetonów z rysunkowymi wizerunkami bohaterów serialu TVP. Setki możliwości, tysiące różnych połączeń czynią każdą rozgrywkę niepowtarzalną.

Zwycięzcą niekoniecznie musi być ten gracz, który ułożył najwięcej trójkątów – wystarczy kilka precyzyjnych zagrań, aby wyjść na prowadzenie. Element losowości w grze sprawia, że w tej grze nawet najtęższy umysł nie może czuć się pewnie. Trzeba być czujnym, nie obawiać się blokowania innych i przede wszystkim wczuć się w ducha rywalizacji.

Gra rodzinka.pl – Tripol jest grą w całości zaprojektowaną i wykonaną przez polskiego producenta.

Podstawowe informacje:

 • liczba graczy: 2-5 osób
 • wiek: od 6 lat
 • czas gry: 30-60 minut
 • cena: 99 zł

Zawartość pudełka:

 • 124 żetony trójkątów
 • 24 karty wydarzeń
 • 5 pionków
 • instrukcje w języku polskim i angielskim
 • plansza punktacji

CZAS HONORU: Operacja Most III 

Gry planszowe zainspirowane polskimi serialami

fot. Materiały prasowe

To taktyczna, wojenna gra karciana dla 2 osób, którą można rozegrać w czasie 30 minut. Gra została wydana przez PGP Sp. z o.o. we współpracy z Telewizją Polską S.A.

Jest rok 1944, Niemcy w tajnym poligonie rakietowym w Bliźnie intensywnie pracują nad rakietami balistycznymi V-2. Broń ta ma w zamyśle kierownictwa III Rzeszy rzucić Anglię na kolana i odwrócić niekorzystny bieg wojny. Polskie Państwo Podziemne trafnie ocenia wielkie znaczenie tych prac i kieruje do rozszyfrowania tajemnic poligonu najlepszych żołnierzy Armii Krajowej i przerzuconych z Anglii komandosów – Cichociemnych. Rozpoczyna się dramatyczna walka wywiadów, której stawką jest życie tysięcy mieszkańców Londynu, a może i wynik całej wojny…

Testy dalekosiężnych rakiet wymuszają na Niemcach prowadzenie działań na rozległym obszarze, łatwym do spenetrowania przez członków polskiego wywiadu. W szeregu brawurowych akcji części, a nawet cały korpus rakiety V-2, wpadają w ręce żołnierzy Armii Krajowej. Najważniejsze elementy, dokładnie zbadane przez najlepszych polskich inżynierów, mają być przerzucone na zachód podczas akcji o kryptonimie „Most III”. Dwusilnikowy samolot Douglas C-47 Skytrain startuje z wyzwolonych Włoch, by wylądować na polowym lotnisku w Polsce i odebrać bezcenny ładunek. Ale Niemcy nie są bezczynni i w okolice objęte polskimi działaniami kierują dodatkowe siły…

Gra odtwarza powyższą historię, oddając w ręce graczy losy jednej z najważniejszych operacji polskiego wywiadu z czasu II wojny światowej. Gracze grają za pomocą kart, które przedstawiają najważniejszych bohaterów i wydarzenia tego starcia. Toczona walka będzie wielowymiarowa, gdyż o rezultacie nie rozstrzygnie wyłącznie brutalna siła, ale też zdolność do godzenia jej z subtelnymi działaniami wywiadowczymi. Zwycięży ten gracz, który lepiej wykorzysta własne zasoby, zaplanuje i zrealizuje swoje działania i do którego uśmiechnie się los, nieodłączny towarzysz zmagań wojennych.

Gra została opracowana z najwyższa dbałością o szczegóły historyczne. Karty są ilustrowane historycznymi zdjęciami, wzbogaconymi dodatkowo fotografiami oryginalnych, ówczesnych przedmiotów, co nadaje im niepowtarzalny i realistyczny wygląd.

W pudełku gry znajdą się: 23 karty polskie, 23 karty niemieckie, 5 kart prób rakietowych, 3 karty terenu, 1 karta pomocy, 15 drewnianych kostek części rakiet, 2 drewniane kostki do gry oraz instrukcja. Cena: 59,99 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)