Flamenco

Flamenco to zjawisko kulturowe związane z folklorem andaluzyjskich cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Taniec flamenco, to niezwykle ekspresyjne wyrażenie uczuć tańczących, za pomocą szerokiej gamy figur choreograficznych, gestu, mimiki, a także silne akcentowanie rytmu poprzez różne sposoby uderzania butów o podłogę.
/ 23.11.2006 08:20
"Flamenco to nie tylko dźwięki - mówi Paco de Lucia, wirtuoz gitary klasycznej i jeden ze współtwórców filmu Carlosa Saury - to pewna filozofia życia, kultura, sposób myślenia, inna skala wartości".

flamencoFlamenco to zjawisko kulturowe związane z folklorem andaluzyjskich cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania.

Taniec flamenco, to niezwykle ekspresyjne wyrażenie uczuć tańczących, za pomocą szerokiej gamy figur choreograficznych, gestu, mimiki, a także silne akcentowanie rytmu poprzez różne sposoby uderzania butów o podłogę.

Jest to taniec wykonywany solo, w duecie, grupowo lub składa się z kolejnych " solówek", wykonywanych przez poszczególnych tancerzy. To, co najbardziej uwodzi to duma tancerek flamenco, niesamowite wyczucie rytmu, wyrażanie uczuć często smutku w niezwykle przejmujący sposób.


Akademia Ruchu
ul. Ruska 47-48A Wrocław
www.akademiaruchu.com.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/28.04.2009 20:18
ale jak sięgo tańczy? chodzi o kroki do szkoły mi trzeba się nauczyć Flamenco
/28.04.2009 20:16
ale jak go tańczyć bo mi do szkoły potrzeba nauczyć się tańca Flamenco