Dzieci przeciwko rasizmowi

Pod hasłem „Kolor twojej skóry nie powinien dyktować twojej przyszłości” powstała kampania społeczna stawiająca sobie za cel walkę z segregacją rasową.

Pod hasłem „Kolor twojej skóry nie powinien dyktować twojej przyszłości” powstała kampania społeczna, stawiająca sobie za cel walkę z segregacją rasową.

Kontrowersyjna kampania została przygotowana przez międzynarodową organizację Publicis Conseil LICRA, która zajmuje się walką z rasizmem, antysemityzmem, nietolerancją i ksenofobią. Na fotografiach przedstawiono dzieci na porodówce, wśród których znajdują przedstawiciele różnych grup etnicznych ubrania w stroje charakterystyczne dla zawodów, nie cieszących się prestiżem społecznym, takich jak: pracownik budowlany czy sprzątaczka. Pomysł na takie zaprezentowanie problemu segregacji rasowej wzbudza ambiwalentne uczucia. Jedni twierdzą, że problem został doskonale uchwycony, inni uważają, że pomysł zbyt dosadnie prezentuje stereotypy etniczne. Kampania została doceniona przez specjalistów z branży reklamowej i otrzymała prestiżową nagrodę na Cresta Awards 2010.

Fot. coloribus.com

Trudno oprzeć się wrażeniu, że twórcy kampanii społecznych wciąż czerpią inspiracje z kultowych już reklam Benettonu, w których prezentowano kontrowersyjne tematy, wśród nich rasizm.

Fot. benetton.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
super :)
/8 lat temu
Świetne!!!