Czy wiesz,że rok temu powstało więcej złośliwych programów niż w poprzednich 17 latach? fot. Czywiesz.pl

Czy wiesz,że rok temu powstało więcej złośliwych programów niż w poprzednich 17 latach?

Kradzież hasłeł i pinów do kont bankowych, dostęp hakerów do danych na różnych portalach społecznościowych to najczęstsze niebezpieczeństwa czyhające w Internecie. W zastraszającym tempie rośnie liczba przestępstw w sieci dokonywanych za pomocą złośliwego oprogramowania. Zobacz, z czego czerpią największe zyski sieciowi oszuści.
/ 11.10.2017 15:30
Czy wiesz,że rok temu powstało więcej złośliwych programów niż w poprzednich 17 latach? fot. Czywiesz.pl

Najpopularniejszym złośliwymi programami są trojany bankowe (wykradające hasła do internetowych kont bankowych) oraz fałszywe programy antywirusowe. Takie fałszywe programy podczas pozornego skanowania systemu wyświetlają fałszywe informacje o odnalezionych wirusach. By pozbyć się tych (w rzeczywistości nieistniejących) wirusów należy zakupić pełną wersję fałszywego oprogramowania. Z tego tytułu, twórcy takiego software'u czerpią bardzo wysokie przychody.

Jak przewidują eksperci z PandaLabs, wkrótce fala złośliwego oprogramowania zostanie skierowana na portale społecznościowe. Trojany będą rozsyłane pomiędzy użytkownikami, część z nich będzie miała na celu wykradanie haseł do profili. Niedawno problem ten dotknął Naszą Klasę, której idealna kopia pojawiła się w Internecie. Zalogowanie do tak przygotowanej fałszywki kończyło się ujawnieniem hasła do swojego konta.

Nadal najmniej obaw, co do wirusów i trojanów mogą mieć użytkownicy Mac-ów i systemów typu Linux. Z uwagi na stosunkowo małą liczbę tych osób, twórcom złośliwych programów po prostu nie opłaca się przygotowywać oddzielnych wersji na te platformy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/15.05.2009 13:43
obvious troll is obvious
/19.04.2009 18:14
Tak i całe miasto zrównać z powierzchniom ziemi. Na dyskietce przynosisz? Kto teraz dyskietek używa xD to już do skansenu się nadaje a dom w którym są jeszcze dyskietki to już prawie jak muzeum;)
/31.03.2009 01:04
A jak nie mam internetu tylko sobie czasem coś na dyskietce przyniosę do domu z kafejki to mi usunie wszystko z dysku albo moze spalić komputer?