Czy wiesz jak zrobić oryginalną pamiątkę z dzieciństwa?

Nic tak nie zadziwi, jednocześnie nie zaszokuje i rozbawi jak zobaczenie po ładnych kilkudziesięciu latach odlewu swojej malutkiej nóżki czy rączki. Pamiątka cenniejsza od zdjęcia, bo ślady (dosłownie!) naszego dzieciństwa są tu żywe, realistyczne i namacalne. Jeżeli chcesz zrobić sobie i Twojemu dziecku oryginalną pamiątkę, wykonaj odlew gipsowy jego rączek lub nóżek i ciesz się pięknymi wspomnieniami na zawsze.
/ 09.09.2010 14:15

Do zrobienia tej pamiątki na lata dla naszego dzieciątka, należy wpierw się zastanowić czy robimy odlew "3D" wypukły czy odcisk wklęsły. Ja skupie się na tym pierwszym sposobie, ponieważ sami na taki się zdecydowaliśmy. Potrzebować będziemy: pudełko na umieszczenie odlewu (może być okrągłe nie za głębokie lub płaskie np. ze szklaną kulą), masę wyciskową oraz gips ceramiczny.

Kiedy już mamy wszystko przyszykowane to masę wyciskową rozrabiamy z wodą w proporcjach (do zestawu jest dołączona miarka oraz proporcje na opakowaniu). Następnie wlewamy ją do jakiejś miseczki i czekamy aż zgęstnieje. Robimy wycisk rączki, nóżki (w dwóch osobnych pojemnikach) i czekamy do całkowitego wyschnięcia.

Do gotowej formy wlewamy rozrobiony gips ceramiczny (rozrobiony z woda w proporcjach na opakowaniu). Czekamy aż wszystko wyschnie całkowicie.

Delikatnie wyciągamy odlew i zdejmujemy masę wyciskową, która ma formę takiej jakby gumy, dzięki czemu bardzo łatwo odchodzi od odlewu. I gotowe. Teraz możemy naszą pamiątkę umieścić np. w pojemniku ze szklaną kulą, co dodaje jeszcze lepszego efektu lub po prostu wsadzić do naszego wcześniej wybranego, nie za głębokiego pojemnika.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)