Czy wiesz jak zrobić noktowizor? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak zrobić noktowizor?

Nie będzie to noktowizor, który technicznie dorównuje tym po 1000 z,ł ale nie ma na co narzekać - spokojnie wystarczy, aby podglądać nocą pokój o metrażu trzech metrów kwadratowych.
/ 11.07.2010 18:29
Czy wiesz jak zrobić noktowizor? fot. Czy.wieszjak.pl

Na początku sprawdź telefonem komórkowym wyposażonym w kamerę, czy podczas przełączania pilotem kanałów w TV dioda wydziela światło. Jeżeli tak to bardzo dobrze. Oznacza to że kamera w twoim telefonie wyłapuje światło podczerwone.

Musisz zaopatrzyć się w 10 diod wytwarzających światło podczerwone. Jeżeli posiadasz stare piloty, wystarczy diody z nich odlutować i przylutować do kable, które doprowadzą zasilanie.

W wieczku od słoika nawierć 10 otworów o średnicy takiej samej jaką mają diody.

Diody powkładaj w otwory i doprowadź zasilanie (nie podaję wartości zasilania, ponieważ dla różnych diod jest ono inne). Na kablu oznaczonym + lub - zamontuj włącznik.

W nocy włącz kamereę w telefonie i włącz diody podczerwone. W pokoju dla oka nieuzbrojonego nie będzie jasno, ponieważ ludzkie oko nie wyłapuje światła podczerwonego, ale twoja kamera w telefonie - tak, przez co pokój wygląda jak byś świecił w nim latarką.