Czy wiesz jak znaleźć prace na wakacje?

Większość uczniów w czasie wakacji stara się znaleźć pracę w celu zarobieniu kilku złotych na dalsze wakacje, na studia lub na codzienne wydatki. Istnieje wiele ofert lekkich prac dla uczniów.
/ 07.09.2010 12:08

Najlepszym miejscem na znalezienie pracy są miejscowości, w których zwiększa się ruch podczas wakacji. Są to miejscowości nadmorskie, w górach lub w okolicach ośrodków wczasowych nad jeziorach. Takie ogłoszenia są zamieszczane w lokalnych gazetach, jednak zapotrzebowanie na młodych pracowników jest tak duże, że pracodawcy często bezpośrednio proponują pracę.

Kolejna możliwość to ogłoszenia w internecie. W sieci występuje wiele portali społecznościowych, na których możemy poszukać pracy, np. www.praca.pl lub www.gazetapraca.pl

Jeżeli nie masz dostępu do internetu lub nie zainteresowałeś/łaś się żadnym ogłoszeniem internetowym, warto kupić gazetę, w których codziennie są zamieszczane ogłoszenia związane z pracą.

Zorientuj się pod koniec roku szkolnego, czy twoja szkoła nie współpracuje z jakimiś przedsiębiorstwami, które oferują pracę dla uczniów. Szukaj ogłoszeń na tablicach lub zapytaj w sekretariacie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)