Co kobiety najczęściej kupują w sieci?

53% kobiet robi zakupy w internecie? Na co wydają najwięcej pieniędzy? Zobaczcie!

53% kobiet robi zakupy w internecie? Na co wydają najwięcej pieniędzy? Zobaczcie!

Co kobiety najczęściej kupują w internecie?

Fot. Fotolia

W najnowszym raporcie o polskim rynku e-commerce, przygotowanym przez firmę Gemius dla Izby Gospodarki Elektronicznej można przeczytać, że ponad połowa użytkowniczek sieci robi zakupy w internecie (53 proc.).

Co internautki kupują w sieci?

Okazuje się, że najwięcej ankietowanych kobiet (79 proc.) kupiło w sieci odzież, dodatki i akcesoria. Niewiele mniej zdecydowało się kupić online książki, płyty i filmy (69 proc.), obuwie lub kosmetyki i perfumy (po 56 proc.).

Na co wydają najwięcej pieniędzy?

Według danych z marca 2015 roku, na wspomnianą już kategorię produktową, czyli odzież, dodatki i akcesoria – średnio 86 zł w skali miesiąca. W tym samym okresie przeznaczają średnio 84 zł na buty i 44 zł na bilety do kina i teatru.

– Na podstawie badania realizowanego z Gemiusem obserwujemy, że z roku na rok rośnie liczba kobiet kupujących online. Polki coraz częściej doceniają zalety zakupów w sieci, stając się coraz bardziej świadomymi konsumentami. To one, częściej niż mężczyźni, doceniają dokładne informacje na stronie sklepu na temat warunków zamówienia czy zwrotu towaru. Kobiety w porównaniu do mężczyzn przywiązują również większą wagę do rekomendacji znajomych i opinii na forach internetowych. E-konsumentki są również bardziej świadome swoich wyborów – wolą obejrzeć produkt przed zakupem, przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa płatności i aspektów związanych z gwarancją zamówionego przez Internet produktu – wyjaśnia Patrycja Sass–Staniszewska, członek zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.

Co kobiety najczęściej kupują w internecie?

Zobacz też: Socality Barbie podbija serca internautów!

W oparciu o materiał prasowy Gemius

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA