POLECAMY

Biżuteria z decoupage'u: Jak zrobić kolczyki?

Podobają Ci się kolczyki z decoupage’u ze zdjęciem lub łowicką wycinanką? Spróbuj zrobić je sama! Dzięki technice decoupage’u możesz naklejać na kolczyki dowolne motywy i tworzyć w ten sposób oryginalne ozdoby, których na próżno szukać w sklepach. Poniżej krok po kroku dowiesz się, jak zrobić kolczyki techniką decoupage’u z wykorzystaniem zdjęcia Audrey Hepburn.
Biżuteria z decoupage'u: Jak zrobić kolczyki?

W sklepach internetowych z biżuterią aż roi się od kolczyków, bransolet, pudełek i torebek z wizerunkami ikon popkultury. Reprodukcje zdjęć z Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn jako Holly Golightly ze „Śniadania u Tiffany’ego” zdobią niemal wszystko – od kolczyków po kubki – i jakkolwiek motyw wydaje się oklepany, dodatki  z takim zdjęciem zawsze sprawiają wrażenie oryginalnych gadżetów.

Efektowną biżuterię możesz z powodzeniem robić sama. Nie martw się, że nie masz zdolności artystycznych – decoupage to chyba jedyna sztuka, która daje możliwość tworzenia  dzieł nawet osobom ze słabo rozwiniętym zmysłem artystycznym.

Kolczyki z decoupage’u krok po kroku

 Kolczyki na gotowym drewienku wykonuje się tak samo jak w przypadku innych przedmiotów. Jeśli poznałaś już zasady zdobienia techniką decoupage’u, wykonie kolczyków pójdzie Ci jak z płatka.

Do ich wykonania potrzebne będą: gotowe okrągłe lub kwadratowe kolczyki-drewienka, klej do decoupage’u, wydrukowane zdjęcie lub motyw wycięty z serwetki, lakier wodny do decoupage’u, farbę akrylową w wybranym kolorze, szeroki pędzel do nakładania kleju i okrągły pędzelek do malowania.

Zobacz także: Materiały i narzędzia potrzebne do decoupage'u

Drewniane kolczyki pokrywamy z obu stron kilkoma warstwami farby akrylowej w wybranym kolorze. Rant możesz obrysować innym kolorem. Gdy farba wyschnie, pokryj jedną stronę cienką warstwą kleju do decoupage’u i nałóż obrazek. Przyklejanie obrazka powinno przebiegać od środka ku brzegom, tak aby wycisnąć spod niego powietrze. Obrazek nie może wystawać poza brzegi drewienka, być przesunięty ani pomarszczony.

Ostatni etap - lakierowanie

Gdy klej wyschnie, pokryj całość kilkoma warstwami lakieru wykończeniowego – matowego, błyszczącego lub satynowego. Każdą warstwę po wyschnięciu warto przeszlifować papierem ściernym, najlepiej o ziarnistości od 1200 wzwyż. Jeśli chcemy uzyskać ekstra połysk, możesz pokryć powierzchnię woskiem. Nałóż go za pomocą wełny stalowej nr 000, wykonując posuwiste ruchy zawsze w jednym kierunku.

W zdobieniu kolczyków możesz zastosować również inne techniki dekoracyjne, takie jak spękania, przecierki, cieniowania, złocenia itp. Pamiętaj jednak, że należy je wykonać jeszcze przed położeniem lakieru wykończeniowego.

Ozdobiony kolczyk odstaw do całkowitego wyschnięcia. Teraz pozostaje Ci tylko zamontować w kolczykach bigle. Jeśli nie otrzymałeś ich w zestawie, możesz łatwo zrobić je sama. Jak? Zobacz tutaj.

Zobacz także: Lakierowanie przedmiotów z decoupage'u - krok po kroku

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)