Biżuteria oryginalna – bo ręcznie robiona

Biżuteria oryginalna – bo ręcznie robiona

Biżuteria tradycyjna przestaje powoli zadowalać klientów, którzy poszukują coraz częściej rzeczy oryginalnych i niespotykanych. Zarówno na Zachodzie, jak i w Polsce przemysł biżuterii robionej ręcznie rozwija się bardzo szybko. W sieci można znaleźć dużą ilość internetowych sklepów oferujących własnoręcznie robione ozdoby.
/ 30.09.2016 16:38
Biżuteria oryginalna – bo ręcznie robiona

Jak nauczyć się…

Jeszcze do niedawna niszowe, a teraz podbijają świat – ozdoby wykonane w domu. W księgarniach można kupić specjalne książki, np. „Biżuteria i dodatki robione własnoręcznie”, wydawnictwa K. E. Liber, zaś w internecie znaleźć kursy, mówiące o tym, jak samodzielnie można wykonać taką biżuterię na potrzeby własne bądź też handlowe.

Wszelkie potrzebne składniki, jak koraliki, półfabrykaty, kamienie półszlachetne czy perły, również można znaleźć bez problemu w osiedlowych pasmanteriach, bądź w internecie.

Krótki kurs robienia biżuterii handmade

Do przygotowania bransoletki potrzebne będą:

 • 3 druty koloru srebrnego, długości około 5,5 cm,
 • 96 sztuk kulek plastikowych różnych kolorów o średnicy 6 mm.

Etapy pracy:

 1. Przygotowanie produktów;
 2. Na końcu jednego zwoju należy zrobić szczypcami mały haczyk (do zapięcia);
 3. Należy następnie po kolei, według własnego uznania, nakładać koraliki na zwoje;
 4. Na samym końcu należy wykonać drugi haczyk, by móc zapiąć bransoletkę.

Koszt wykonania takiej bransoletki wynosi ok. 1,50 zł, zaś czas potrzebny na przygotowanie to zaledwie 10 minut.

Aby przygotować brelok z muszlą należy zaś zaopatrzyć się w:

 • brelok z łańcuszkiem;
 • 1 muszlę o wielkości do 4 cm;
 • 20 cm drutu 0,6 mm

Etapy pracy:

 1. Drut należy umieścić w otworze muszelki;
 2. Następnie końcówkę drutu należy przewlec przez ostatni otworek w łańcuszku breloka;
 3. Oba końce drutu należy za sobą połączyć;

Oferta

Biżuteria robiona własnoręcznie obejmuje szeroki katalog produktów:

 • kolczyki,
 • klipsy,
 • naszyjniki,
 • bransoletki.

Są to produkty z reguły wykonane z elementów srebrnych, posrebrzanych, miedzianych, korali, pereł czy kamieni półszlachetnych. Ich cena waha się od kilkunastu złotych do nawet stu czy dwustu, jest to zależne od produktów, z których wykonana jest dana ozdoba. Jednak większość biżuterii jest stosunkowo tania.

Biżuteria robiona na zamówienie

Wiele sklepów z własnoręczną biżuterią oferuje robienie ozdób na zamówienie, zgodnie z wzorami przygotowanymi przez samych klientów. Oferta taka dostępna jest w większości sklepów internetowych. Dodatkową zaletą biżuterii handmade jest z pewnością jej niepowtarzalność. Większość ozdób jest wykonywana w pojedynczych sztukach, co daje możliwość zabłyśnięcia w towarzystwie. Część wykonawców biżuterii oferuje swoim klientom zrobienie na zamówienie ozdoby, której już nie ma w ofercie sklepu. Jest to z pewnością dużo dogodnością.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/07.09.2011 10:16
Galeria Artystyczna KuferArt zrzesza artystów, wyrabiających oryginalną i standardową biżuterię. Ponieważ artyści są różni, to i różne są wyroby. Znajdziesz tam każdy rodzaj biżuterii, od klasycznej i eleganckiej do najbardziej szalonej i ekstrawaganckiej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
/28.03.2011 21:25
Codziennie inny produkt z biżuterii w sklepie "Niebieski-koralik" można znaleźć z rabatem 10%. Oprócz tego bransoletki skórkowe są w cenie 79 złotych, gdzie Pandora kosztuje 209 złotych. Biżuteria jest do składania samemu włoskiej marki Biagi. Jest zgodna z najgorętszymi trendami, dlatego jest to mój ulubiony sklep z biżuterią ,a z okazji wiosny wszystkie koraliki z kwiatkami 15% taniej. Za szklany z kwiatkami zapłaciłam tylko 58,65 złotych.