Lama, alpaka fot. Fotolia

Akcja warszawskiego ZOO: przynieś żołędzie, wejdziesz za darmo

Każdy, kto przyniesie do warszawskiego ZOO torbę suchych żołędzi dla zwierzat, nie zapłaci za bilet do ogrodu.
Edyta Liebert / 23.09.2016 16:09
Lama, alpaka fot. Fotolia

Warszawski Ogród Zoologiczny wraz z rozpoczęciem jesieni organizuje wyjątkową akcję dla swoich podopiecznych. Możemy i pomóc, i sami zyskać na tej pomocy. Wystarczy, że spędzimy kilka godzin na świeżym powietrzu i zbierzemy siatkę... żołędzi!

Każda osoba, która przyniesie do ZOO reklamówkę suchych i "zdatnych do spożycia" żołędzi (ok. 2 kilogramów) może liczyć na darmowe wejście do ogrodu zoologicznego w Warszawie. Dlaczego żołędzie? Jak czytamy na stronie stołecznego ZOO, są one przysmakiem danieli, żubrów i bizonów. Żołędzie i orzechy włoskie (też można je zbierać) to zdrowe przekąski i pyszne smakołyki zwierząt kopytnych.


Wiesz co robić, gdy spotkasz jeża?

Pracownicy ogrodu informują, że akcja zbierania żołędzi jest bezterminowa. Ważne, by przyniesione smakołyki były świeże, czyste, niezmrożone, żeby zwierzę bez przeszkód i ryzyka mogło się nimi zajadać. 

 

#zoo #warsaw #warszawa #holiday

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika 💎Zuza💎 (@xxjaworskaxx)

Na chętnych do zwiedzania ogrodu zoologicznego czeka w nagrodę bezpłatne wejście do ZOO. Ważne, że obowiązuje ono w dniu, w którym zostają przyniesione żołędzie lub orzechy. Nie ma możliwości "odłożenia" tej wejściówki na później czy przekazania innej osobie, a jedna siatka przysmaku, czyli około 2-2,5 kilograma żołędzi, daje możliwość wejścia do ZOO jednej osobie.

Zbieraj żołędzie dla warszawskiego ZOO

Akcja to świetny sposób na zaangażowanie dzieci w pomoc zwierzętom połączona z rozrywką. Pamiętajcie, że w szale zbierania owocu dębu, nie pomylić się i nie spakować do siatki kasztanów! Te wykorzystujcie to dekoracji lub robienia ludzików. Miłej zabawy!

Aspen, wyjątkowy pies podróżnik z kontem na Instagramie