6 najczęściej deklarowanych postanowień noworocznych. Jak je zrealizować?

Na początku stycznia mówisz sobie „Nowy rok, nowa ja”, a potem szybko zapominasz o swoich postanowieniach? 2020 może być inny! Wiemy, co zrobić, by noworoczne plany się spełniły!
19.12.2019 11:30

Koniec starego roku skłania do refleksji. Przypominamy sobie minione chwile i snujemy plany na przyszłość. Z okazji Nowego Roku wiele osób ustala sobie listę postanowień do zrealizowania. Oto najczęściej deklarowane plany. Podpowiemy ci, co zrobić, by tym razem udało się je zrealizować.

1. Odchudzanie!

Fot. Adobe Stock

To najwyżej uplasowane postanowienie. Większość z nas obiecuje sobie, że po Nowym Roku przejdzie na dietę i zacznie intensywne ćwiczyć, by w końcu móc pochwalić się wymarzoną sylwetką. Jak to jest w praktyce? Już po kilku dniach zapominamy, odkładamy nowy styl życia na „od kolejnego poniedziałku” i tak aż do następnego Nowego Roku. Mamy na to metodę.


Po pierwsze nie katuj się drakońskimi dietami, bo bardzo szybko twój zapał opadnie. Będziesz czuła się nieszczęśliwa, a brak podstawowych składników odżywczych może sprawić, że po prostu staniesz się słabsza. Zamiast tego pomyśl o sporcie, który może być przyjemniejszy niż myślisz! Przecież to właśnie podczas ćwiczeń uwalniają się endorfiny, czyli hormon szczęścia!


Pomyśl o wygodnych i nowoczesnych rozwiązaniach, jakie daje nam technologia. Co byś powiedziała, gdyby to zegarek i telefon stały się twoim personalnym trenerem? To możliwe! Samsung Galaxy S10+ to flagowy smartfon z linii Galaxy. Znany jest z doskonałych zdjęć i pięknego ekranu. Ale to nie jedyne benefity urządzenia. Smartfon razem ze smartwatchem Galaxy Watch Active2 wspomagają zdrowy tryb życia i z pewnością ułatwią ci realizację noworocznych postanowień. Czym wyróżniają się te urządzenia? 

Fot. Materiały prasowe 

Zegarek jest niewielki, lekki i designerski. Jest dostępny w dwóch rozmiarach — 44 mm lub 40 mm — oraz w dwóch stylach wykonania: z lekkiego aluminium z paskiem z fluoroelastomeru (FKM) lub z najwyższej jakości, solidnej stali nierdzewnej z paskiem skórzanym. Galaxy Watch Active2 świetnie będzie komponował się zarówno z twoim codziennym lookiem, jak i ze strojem sportowym. Możesz w nim wymieniać paski, tak by dodatek dokładnie pasował do twojego stroju, a za pomocą aplikacji My Style możesz w kilka sekund dopasować tło tarczy do swojego ubioru! 

Fot. Materiały prasowe

Dzięki zaawansowanej technologii smartwatch Samsung automatycznie wykrywa i rejestruje aż 7 z ponad 40 różnych aktywności zarówno w pomieszczeniu, jak i na świeżym powietrzu. Urządzenie rozpozna m.in. bieg, chód, jazdę na rowerze, trening na orbitreku czy pływanie. Sama możesz ustalać swoje dzienne cele, a także monitorować tempo biegu czy tętno. Ponieważ zegarek jest kompatybilny z całym ekosystemem Galaxy, to możesz z niego korzystać w połączeniu z telefonem, np. Galaxy S10+.


Urządzenie zapewnia dostęp do popularnych aplikacji sportowych i fitness. Dodatkowo, smartwatch pozwala na odbieranie połączeń, wiadomości i powiadomień, oraz przeglądanie mediów społecznościowych, a także słuchanie muzyki, co znacznie ułatwia codzienny trening!  Przyznaj, że to doskonały kompan do noworocznego treningu!

2.Oszczędzanie

Fot. Adobe Stock

Zna to prawie każdy z nas! Nowy rok dla większości jest wizją mądrego wydawania i umiejętnego lokowania swoich pieniędzy. Niestety, tylko niewielu śmiałkom udało się osiągnąć cel. Większość ma z tym problem i koło się zamyka.

Co zrobić, by odkładanie pieniędzy było realne? Pomyśl o kącie oszczędnościowym i od razu po otrzymaniu wypłaty przelej na nie konkretną sumę pieniędzy. Jak to mówią, czego oczy nie widzą, to sercu nie żal.:)

3. Więcej czasu dla siebie

Fot. Adobe Stock 

Ty też ciągle pędzisz? Relaks brzmi jak nieznane pojęcie, na skutek czego jesteś ciągle zmęczona i przygnębiona? Na twojej liście powinno pojawić się osobiste postanowienie znalezienia "przestrzeni tylko dla mnie". Mogą to być chwile spędzona na medytacji, cotygodniowa joga, czy weekendowe wypady za miasto. Ogólnie cel jest prosty - musisz odświeżyć głowę, nabrać dystansu do siebie i świata. Podczas swoich podróży nie zapomnij o zdjęciach i uwiecznianiu wspomnień. Być może znajdziesz nową pasję i podbijesz Instagram? 

Aby twoje fotki zachwycały jakością i stylem, pomyśl o dobrym smartfonie. Taki właśnie jest Samsung Galaxy S 10+. Urządzenie posiada funkcję trybu Live Focus, który pozwala rozmyć tło i wyeksponować pierwszy plan, a to supermodna opcja, z której korzysta prawie każdy influencer. Dodatkowo z poziomu aparatu możesz w łatwy sposób dodawać zdjęcia na swój Instagram, bez potrzeby szukania aplikacji na pulpicie smartfonu. To nie koniec! Jeśli jesteś fanką nagrań wideo, to w końcu zapomnisz o trzęsących się kadrach :) Wszystko dzięki funkcji stabilizacji obrazu! Kolekcjonowanie wspomnień chyba nigdy nie było tak proste i przyjemne! 

4. Nauka języka obcego 

Fot. Adobe Stock

Angielski na poziomie C2, kurs francuskiego, a może koreański dla początkujących? Snujesz już plany o swoich lingwistycznych podbojach? Oczami wyobraźni widzisz wyprawy na koniec świata, podczas których będziesz w stanie porozumieć się z obcokrajowcami bez słownika? Żeby plan nie spalił na panewce, już teraz zapisz się do szkoły języków obcych i zaplanuj zajęcia tak, by rozpoczynały się zaraz po zakończeniu twojego dnia pracy. Możesz też zapłacić za semestr z góry, by mieć większy moralny problem z rezygnacją. :)

5. Więcej książek!

Fot. Adobe Stock

Nie masz czasu na czytanie? 2020 ma być inny? Tak myśli wiele osób, które z różnych powodów nie są w stanie poświęcić chwili na lekturę. Jeśli naprawdę chcesz pochłaniać więcej książek, a do tej pory tego nie robiłaś, to ustal sobie realne limity! Niech to będzie 1-2 pozycje w miesiącu. Jeśli uda się więcej, to wspaniale!  

6. Odnalezienie drugiej połówki

Fot. Adobe Stock

To postanowienie wszystkich stęsknionych za miłością singli. Obiecują sobie, że w końcu otworzą się na ludzi, więcej czasu poświęcą kontaktom towarzyskim, niż pracy i w końcu znajdą kogoś z kim spędzą resztę życia. Jak to zrobić? Możliwości jest nieskończenie wiele - speed dating, portale randkowe, wyjścia do klubów i na domówki. Wszystko zależy od ciebie! Najważniejsze to dobre nastawienie!


A ty, masz już swoje noworoczne postanowienie? 

Materiał powstał z udziałem marki Samsung.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)