15 lipca - Dzień Bez Telefonu!

15 lipca obchodzimy Dzień Bez Telefonu. Czy choć na 24 godziny będziesz w stanie zamienić zimny ekran dotykowego smartfona na bliskość z ukochaną osobą?

15 lipca obchodzimy Dzień Bez Telefonu. Według Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce aktywnych jest obecnie aż 58 milionów kart SIM . Telefon często towarzyszy nam także… w łóżku. Czy choć na 24 godziny będziesz w stanie zamienić zimny ekran dotykowego smartfona na bliskość z ukochaną osobą?

15 lipca - Dzień Bez Telefonu!

Fot. Fotolia

Apelujemy - 15 lipca zamiast dotykowego telefonu dotykaj partnera!

Jak wynika z badań marki Durex, aż 38% Polaków korzysta z telefonu leżąc w łóżku – przynajmniej raz dziennie. Tymczasem, jedynie 8% z nas deklaruje podobną częstotliwość w przypadku… seksu. Wynika z tego, że aplikacje mobilne i serwisy społecznościowe zawitały już do naszych sypialni na dobre i stają się coraz mniej pożądanym elementem miłosnego trójkąta.
Dlaczego odłożenie smartfona jest tak ważne, choćby podczas jednego Dnia Bez Telefonu? Dotyk pełni kluczową rolę w związku a dla 96% jest synonimem pozytywnych uczuć , które nie pozostają bez wpływu na budowanie wzajemnej bliskości.

Dotyk ważny jest nie tylko ze względu na przyjemne doznania. Obok seksualności, działa również na nasze samopoczucie. Bliskość partnera wspomaga wydzielanie się endorfin - hormonów szczęścia, zmniejsza poziom stresu i wzmaga wydzielanie oksytocyny, która odpowiedzialna jest za poczucie przynależności do partnera. Wirtualny świat bywa przyciągający i kolorowy, ponieważ nie wymaga od nas wysiłku. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać, że bliskie relacje można budować i pielęgnować tylko w rzeczywistości. Detoks od telefonu może być pierwszym krokiem.

A jeśli już musisz użyć telefonu to...

Wystarczy wysłać kilka pikantnych wiadomości SMS! W taki sposób aż 34,5% Polaków wzbudza ochotę na seks u swojej drugiej połówki. W zaciszu sypialni, z pomocą może przyjść na przykład aplikacja mobilna Durex Connect, która wprowadzi dwa telefony w stan uśpienia, a kochanków w stan… miłosnego upojenia.

Czytaj też: Człowiek powinien być ważniejszy od urządzenia

W oparciu o materiał prasowy Durex

Tagi: seks, telefon
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)