Veer-Zaara

Przejmująca historia miłości Hindusa i Pakistanki okraszona bollywoodzką pieśnią i tańcem. W kinach i na DVD.
/ 06.11.2006 16:04
Yash Chopra, nestor hinduskiego melodramatu i odkrywca talentu Shahrukh Khana, po siedmiu latach milczenia powrócił z filmem, który zdobył serca nie tylko indyjskiej, ale i międzynarodowej widowni.

Veer-Zaara to saga o rozłące, odwadze i poświęceniu. Yash Chopra stworzył opowieść o miłości, która kwitnie, nawet jeśli wymaga poświęcenia i kiedy ukochanej osoby nie ma obok. Scenarzysta filmu, syn Yasha Chopry – Aditya, zręcznie wplótł w losy bohaterów kwestie rzadko obecne w bollywoodzkich produkcjach – głos w walce o prawa kobiet oraz pragnienie unormowania stosunków pomiędzy odwiecznymi wrogami – Indiami i Pakistanem.

Veer Pratap Singh (Shahrukh Khan) jest pilotem Indyjskich Sił Powietrznych. Pewnego dnia przybywa w góry, aby uratować Zaarę (Preity Zinta) - pasażerkę autobusu, który spadł w przepaść. Zaara, beztroska i energiczna dziewczyna z Pakistanu, przybyła do Indii, aby wypełnić ostatnie życzenie swojej niani. Veer ratuje jej życie.
Dwadzieścia dwa lata później Saamiya Siddiqui (Rani Mukerji), świeżo upieczona pakistańska prawniczka, staje twarzą w twarz z Veerem Pratap Singh, który cały ten czas spędził w pakistańskim więzieniu, nie odzywając się do nikogo ani słowem. Saamiya ma więc swoje pierwsze prawnicze zadanie – zbadać tajemnicę więźnia i doprowadzić do sprawiedliwego procesu. Musi odpowiedzieć na parę istotnych pytań: Dlaczego Veer milczał przez 22 lata? Dlaczego znalazł się w więzieniu? I gdzie jest Zaara?

Ekskluzywne wydanie DVD będzie uzupełnione o atrakcyjne dodatki: relację z pracy nad ścieżką dźwiękową, rozmowę Yasha Chopry z Karanem Joharem, relację z premiery filmu, spoty telewizyjne promujące film, wyciętą piosenkę „Yeh hum aa gaye hain kahaan” w dwóch wersjach, sceny usunięte z filmu, zwiastun kinowy oraz specjalną niespodziankę z Indii.

„Veer-Zaara”, Yash Chopra, AKA, w kinach i na DVD od 10 listopada.