"Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" fot. Monolith Films

Vanessa Paradis uwodzi w filmie "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie"

Rozbrajająco uwodzi. Profesjonalnie łamie serca. Działa na zlecenie. Taka właśnie jest Vanessa Paradis w filmie "Heartbreaker. Licencja na uwodzenie".
/ 05.08.2010 16:51
"Heartbreaker. Licencja na uwodzenie" fot. Monolith Films
Twoja jedyna córka zakochała się do szaleństwa w skończonym kretynie? Twoja siostra zaręczyła się z brutalem? Twoja najlepsza przyjaciółka umawia się z frajerem? Pewien człowiek może je jeszcze uratować. Nazwisko: Alex Lippi. Zawód: rozbijanie par. Metoda: uwodzenie!

W kilka tygodni, w zamian za honorarium adekwatne do swojej reputacji, Alex zamieni każdego faceta (męża, narzeczonego lub przyjaciela) w "eksa". Zmyślne kryjówki, podsłuch telefoniczny, fałszywa tożsamość, zniewalający uśmiech, każdy sposób jest dobry, żeby wypełnić zadanie.

Ale uwaga! Alex ma własną etykę. Rozbija tylko te pary, w których kobieta jest nieszczęśliwa. Dlaczego więc przyjmuje kolejne zlecenie? Obiekt ma na imię Juliette - młoda dziedziczka wielkiej fortuny, to kobieta wolna i niezależna. Za 10 dni ma wyjść za mąż za przystojnego młodzieńca, którego kocha nad życie. Dziesięć dni na uwodzicielską "mission impossible", podczas której nasz łamacz serc może odkryć, że w miłości nie istnieje plan doskonały…

W roli "heartbreakera" jeden z najprzystojniejszych francuskich aktorów
, dwukrotnie nominowany do Cezara Romain Duris. Jego niesamowitą energię widzowie mogli podziwiać w takich tytułach jak "Smak życia", "W rytmie serca", "Exils" czy "Gadjo dilo" Tony Gatlifa.

Na ekranie partneruje mu aktorka i piosenkarka, laureatka Cezara Vanessa Paradis ("Białe małżeństwo", "Dziewczyna na moście" i "Dziewczyna dla dwóch"). Już jako nastolatka zasłynęła światowym przebojem "Joe le taxi", później współpracowała m.in. z Sergem Gainsbourgiem i Lenny Kravitzem. Twarz domu mody Chanel, prywatnie związana z hollywoodzkim gwiazdorem Johnym Deppem.

Bohaterowie filmu:
ALEX (Romain Duris)
Trzydziestolatek, "ładny chłopak, śliczna buźka". Jest u szczytu formy fizycznej i ma niepohamowany temperament.
PROFESJA: Zawodowy rozbijacz par.
CEL: Dać kobietom do zrozumienia, że związek w którym tkwią nie jest miłością ich życia.
METODA PRACY: Uwodzenie, kłamstwo, gra pozorów, bezczelność, elokwencja. Żadna kobieta nie może mu się oprzeć. Przez 10 lat kariery zawodowej ani razu nie poniósł porażki. Jest gotów na wszystko, by zrealizować zadanie: przebiera się, posługuje obcymi językami, bosko tańczy, gotuje jak szef kuchni i dokonuje kaskaderskich wyczynów. Ale firma, którą stworzył z siostrą i szwagrem, przeżywa poważne kłopoty finansowe. Liczą, że dzięki "Operacji Juliette" skarbiec znowu będzie pełny.
CYTAT: "Jeśli się dobrze przygotuję, żadna kobieta mi się nie oprze"

JULIETTE (Vanessa Paradis)
Ma 30 lat, jest zachwycająca, elegancka, wysportowana. Za 10 dni wychodzi za mąż za Jonathana.
CHARAKTERYSTYKA: Silne poczucie wyższości, konflikty z ojcem, wysoka inteligencja, niezależność finansowa, upodobanie wygody i luksusu, nienawiść do niesprawiedliwości.
PROFESJA: Ekspertka od wina.
PASJE: Piosenki George'a Michaela, film "Śniadanie u Tiffany'ego", ścieżka dźwiękowa i choreografia z filmu "Dirty dancing".
Juliette kryje pewien sekret. Po zwycięstwie w konkursie do szkoły HEC zniknęła. Pojawiła się po jakimś czasie i całkowicie odmieniła swoje życie.
CYTAT: "Nigdy pan nie chciał mieć romansu z kobietą, która niebawem wychodzi za mąż? Zróbmy to w przymierzalni. Nie włożyłam dziś majtek. Wystarczy, jak pan podciągnie mi sukienkę".

Zobacz zwiastun filmu:

W filmie występują:
Roman Duris jako Alex
Vanessa Paradis jako Juliette
Juliette Ferrier jako Melanie
Francois Damiens jako Marc
Helena Noguerra jako Sophie
Andrew Lincoln jako Jonatan

"Heartbreaker. Licencja na uwodzenie", Reżyseria: Pascal Chaumeil, Produkcja: Francja/Monako, Czas trwania: 105 minut, Dystrybucja filmu: Monolith Films, Premiera w Polsce: 13 sierpnia 2010