To skomplikowane fot. UIP

„To skomplikowane”

Najpierw małżeństwo, potem rozwód, a potem… Meryl Streep i Alec Baldwin spotykają się na dużym ekranie w roli…… kochanków. Czy to nie jest zbyt skomplikowane?
/ 20.01.2010 15:15
To skomplikowane fot. UIP
Jane Adler (Meryl Streep) jest matką trójki dorosłych dzieci, właścicielką dobrze prosperującej piekarni/restauracji w Santa Barbara, a do tego po prawie dziesięciu latach od rozwodu zaczyna sobie na nowo, przyjaźnie układać relacje z byłym mężem, adwokatem Jakiem (Alec Baldwin).  Ale właśnie wtedy, kiedy między Jane i Jakiem zaczyna się układać, sprawy tak naprawdę zaczynają się poważnie komplikować.

Z pozoru niewinnie wyglądająca kolacja we dwoje, z pomocą kilku butelek wina, przeradza się w sentymentalny i pełen ciepłych małżeńskich wspomnień wieczór, a ten z kolei prowadzi do pełnego namiętności romansu. Ponieważ Jake po rozwodzie związany jest z o wiele młodszą Agness (Lake Bell), Jane tym razem przypada rola ‘tej drugiej’.

W tej dość nieoczekiwanej scenerii relacji eks-małżenskich pojawia się Adam (SteveMartin), architekt zatrudniony przez Jane do zmodernizowania jej kuchni. Podobnie jak Jane, Adam też jest po rozwodzie i widać, że z czasem zaczyna go do Jane zbliżać nie tylko architektura wnętrz. Zdaje sobie jednak sprawę, że stał się częścią dość niezwykłego miłosnego trójkąta.

Czy drogi Jane i Jake’a powinny ostatecznie rozejść się, jak miało to miejsce już wcześniej? A może jednak upływ czasu sprawił, że zdali sobie sprawę, że lepiej będzie im razem niż osobno? Jedyna pewna rzecz, to, że jest to naprawdę…skomplikowane.W filmie występują:
Meryl Streep jako Jane Adler
Alec Baldwin jako Jake
Lake Bell jako Agness
Steve Martin jako Adam

„To skomplikowane”, Scenariusz i Reżyseria: Lancy Meyers, Dystrybucja filmu w Polsce: :  United International Pictures, Premiera filmu: 12 lutego 2010