Słodka sztuka

Pokaz prac wideo artystek polskich w CSW Łaźnia. Zaproszone do udziału artystki opowiadają o doświadczeniach kobiecości.
/ 23.02.2007 12:25
Kobiecość stereotypowo postrzegana to romantyzm i ciepło. To obraz projektowany najczęściej przez męską część społeczeństwa. Przyglądając się praktyce artystycznej kobiet bardzo rzadko obraz taki można odnaleźć. Kobiecość wcale nie jest koronkowo nostalgiczna, ale realna, osadzona w refleksji nad zmieniającym się ciałem, emocjami i wyobrażeniami.

„Słodka sztuka” to przemyślenia czasem gorzkie, często ironiczne lub zdradzające krytyczny wgląd we własną osobowość, w bagaż emocjonalny noszony przez każdą z nas, a ściśle związany z funkcjami społecznymi i fizycznością. Celem pokazu jest prezentacja postaw wobec pojęcia „kobieco-słodkiej sztuki” jako łatwej, lekkiej i przyjemnej. Zaproszone do udziału artystki opowiadają o doświadczeniach kobiecości. W pokazie znajdą się prace najnowsze, a także nigdy dotąd nie pokazywane prace starsze.

Autorki: Zuzanna Janin, Laura Pawela, Agnieszka Szreder, Magda Bielesz, Grupa Sędzia Główny, Beata Sosnowska, Gina (Eugenia Rewera), Marta Szulc, Bogna Burska, Emilia Orzechowska, Patrycja Orzechowska, Anna Lasocka; Mariola Brillowska, Elżbieta Jabłońska.


Pokazom filmów towarzyszy wystawa portretów fotograficznych mieszkanek Dolnego Miasta, uczestniczących wcześniej w warsztatach wizażu w CSW Łaźnia, autorstwa Dominika Kulaszewicza i Anny Roman oraz targi sztuki, gdzie swoje prace prezentują i zbywają m.in.: Beata Białecka, Magda Bielesz, Dorota Nieznalska, Monika Pudlis, Beata Sosnowska, Iwona Zając, Joanna Zastróżna, Małgorzata Żerwe, Małgorzata Winter, Dorota Podlaska.

Wernisaż 8 marca uświetni i umili grupa Lukrecja Pusz swoją tajemniczą, rozwijającą się w czasie akcją. Kuratorki: Agnieszka Wołodźko, Małgosia Tarszkiewicz-Zwolicka

„Słodka sztuka” - pokaz prac wideo artystek polskich w PARAKINIE, CSW Łaźnia, 8 marca 2007, godz. 19.00, Wstęp wolny