Gra "Przygody Tintina" fot. materiały prasowe

"Przygody Tintina" - gra

Gra bazująca na długo oczekiwanym filmie Spielberga i Jacksona jest już na półkach sklepowych.
/ 08.11.2011 16:27
Gra "Przygody Tintina" fot. materiały prasowe
Gra "Przygody Tintina" powstała na podstawie wyczekiwanego filmu wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga i wyprodukowanego przez Spielberga, Petera Jacksona i Kathleen Kennedy.

Fani Tintina oraz Ci, którzy dopiero poznają jego postać, będą mieli możliwość przeżyć kluczowe momenty filmu. Gra Przygody Tintina: oferująca wysokiej jakości grafikę, otoczenie, postacie oraz rozgrywkę zgodną z innowacyjną grafika i produkcją znaną z filmu, zostaje wydana jednocześnie na platformy Xbox 360® dla Microsoft, PlayStation®3, Windows PC, Nintendo 3DS™ oraz Wii™.

Gra zawiera trzy tryby rozgrywki:
dla pojedynczego gracza, tryb kooperacji oraz tryb wyzwań, oferujące ponad 20 godzin zabawy. W trybie dla pojedynczego gracza gra nawiązuje do wydarzeń z filmu, które łączą w jedną wielką przygodę element z oryginalnych komiksów Hergé’a Tintinie, takich jak Krab o złotych szczypcach, Tajemnica Jednorożca oraz Skarb Szkarłatnego Rackhama. Gracze będą mieli okazję ponownie odkryć miejsca znane z filmu oraz nim inspirowane, takie jak statek kapitana Baryłki – Karaboudjan, oświetlone księżycowym blaskiem piaski północnej Sahary, czy egzotyczne miasto Bagghar. Tryb dla pojedynczego gracza oferuje misje pełne pułapek i walk z różnorodnymi przeciwnikami. Eksplorację malowniczych miejsc i ambitne zagadki. Do tego walki na miecze, w powietrzu oraz jazda w bocznym wózku motocykla.  Gracze wcielą się w Tintina, nieustraszonego reportera, oraz inne postacie z filmu, z których każda posiada własną charakterystykę i umiejętności. Inni pomocnicy pojawią się gdy będzie potrzebna nam pomoc.

Tryb kooperacji jest od początku do końca umiejscowiony w wyśnionym świecie kapitana Baryłki. Na przestrzeni kilku dni, kapitan zmienia się ze „starego wraku na morzu” w bezpośredniego potomka sławnego rycerza, który zostaje królem. Sny kapitana są mocno zwariowane i musi on próbować ułożyć je w logiczną całość. Gracze mogą się wcielić w Tintina, kapitana Baryłkę, Milusia, Biankę Castafiore, Tajniaka i Jawniaka czy Franciszka de Baryłkę I, pomagając sobie wzajemnie rozwiązywać nowe tajemnice. Muszą oni łączyć swe siły i umiejętności w poszukiwaniu skarbów aby odblokować nowe, ekscytujące poziomy gry.

Trzeci tryb gry, to tryb wyzwań, dedykowany dla wszystkich, którzy szukają jeszcze więcej rywalizacji. Nacisk położony jest na walki na miecze, jazdę w wózku bocznym motocykla oraz walki w powietrzu. Pozwala to graczom zmierzyć się ze sztuczną inteligencją i pobić wyniki znajomych.
 
Dodatkowo wersja na platformę Xbox 360 obsługuje system kontrolerów ruchu Kinect™, a wersja PlayStation®3 obsługuje system kontrolerów ruchu PlayStation®Move. Poszczególne funkcje zostały tak opracowane, aby skorzystać z intuicyjnej kontroli zapewnianej przez oba systemy. Oczywiście nie zmienia to faktu, że obie konsolowe wersje są w pełni grywalne także, gdy gracze nie posiadają kontrolerów ruchu Kinect™ lub PlayStation®Move.