Piekło

Nic nie pozostaje bez śladu, dramat z czasu dzieciństwa niszczy życie dorosłych kobiet.
/ 26.09.2016 12:28
 


Film nakręcono na podstawie scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza, wchodzącego w skład trylogii „Niebo, piekło, czyściec”. Inspiracją dla twórców było „Piekło” Dantego. Pierwszą część trylogii – „Niebo” – zrealizował w 2002 roku Tom Tykwer.

Zwolniony z więzienia mężczyzna wdaje się w ostrą kłótnię z żoną. Ich trzy córki będą świadkami tragedii, do której dojdzie w wyniku sprzeczki. To wydarzenie zaważy na ich późniejszym dorosłym życiu...
Mija 20 lat. Poznajemy obecne życie trzech sióstr - Sophie, Céline i Anne. Nie potrafią utrzymać więzi rodzinnych, walczą z problemami emocjonalnymi.
Najstarsza z nich - Sophie, wyszła za fotografa Pierre’a, z którym ma dwójkę dzieci. Ich związek przeżywa kryzys.
Najmłodsza Anne studiuje architekturę i romansuje ze swoim profesorem Frédérickiem.

 
Céline nie wyszła za mąż i jako jedyna odwiedza ich niepełnosprawną matkę, przebywającą w sanatorium. W jej życiu pojawi się jednak młody, przystojny mężczyzna - Sébastien, który zdaje się zabiegać o jej względy. Jego zaskakujące wyznanie doprowadzi do zbliżenia sióstr. Czy uda im się pogodzić z przeszłością i rozpocząć nowe życie?

ms

"Piekło" reż. Danis Tanovic, prod. Francja/Włochy/Belgia 2005, dystr. Monolith Plus

 

Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Monolith Plus dystrybutor filmu "Piekło" ufundował 10 płyt dvd z przepięknym filmem "Pan od muzyki". Aby wygrać zestaw proszę odpowiedzieć na pytanie:

Czy pisaliśmy w naszym serwisie o filmie "Pan od muzyki"?

 

Tagi: film