"Och, Karol 2" na DVD i Blu-ray od 27 maja

Film „Och, Karol”, zrealizowany w 1985 roku na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej, do dziś pozostaje jedną z najlepszych i najpopularniejszych polskich komedii.

Film „Och, Karol”, zrealizowany w 1985 roku na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej, do dziś pozostaje jedną z najlepszych i najpopularniejszych polskich komedii. 26 lat po jego premierze powstała nowa wersja z Piotrem Adamczykiem i plejadą najpiękniejszych polskich aktorek w głównych rolach. Galapagos Films z dumą przedstawia wydanie Blu-ray i DVD komedii „Och, Karol 2”, którą w polskich kinach obejrzało 1 700 000 widzów!

OCH, KAROL…

Karol (Piotr Adamczyk) jest przystojny, dowcipny, błyskotliwy, bogaty i pełnymi garściami czerpie z życia co najlepsze. Ma piękną narzeczoną Marię (Małgorzata Socha), która nie widzi poza nim świata i nawet przez chwilę nie wątpi, że jej ukochany jest chodzącym ideałem. Do czasu... - Ten mój playboy to żaden playboy. - mówi Piotr Adamczyk. - Karol jest człowiekiem w głębi duszy nieszczęśliwym. Ma popularną wśród mężczyzn wadę - łatwo daje się zauroczyć. Nie potrafi odmawiać kobietom.

Karol po prostu kocha kobiety. Problem w tym, że... wszystkie! Jego wdziękom nie potrafi oprzeć się piękna i bezpruderyjna Wanda (Małgorzata Foremniak), która mężczyzn ocenia głównie pod kątem tego, jak radzą sobie w sypialni. Co prawda ma męża, ale przyprawianie mu coraz większych rogów to dla niej żaden problem.

Zakochana po uszy w Karolu jest również romantyczna i nieco roztrzepana Paulina (Marta Żmuda Trzebiatowska). Wierzy, że Karol jest tym jedynym i gdy odkrywa, że jest z nim w ciąży, nie posiada się ze szczęścia. Sęk w tym, że Karol ma już jedną narzeczoną, a na małżeństwo i ojcostwo nie ma najmniejszej ochoty. - Chciałam, żeby była małą wstrętną żmijką - mówi o swojej bohaterce Marta Żmuda Trzebiatowska. - Sprytną, nie wyrachowaną. Ona jest w stanie zrobić wszystko, choćby udawać, że jest w ciąży, by zatrzymać przy sobie ukochanego. Na planie wydawało mi się, że to kobieca wersja Karola. Podobają się jej wszyscy mężczyźni!

Wdzięki Karola skuszą również z pozoru zachowawczą Irenę (Katarzyna Zielińska). - Troszkę poplątana, bardzo stanowcza, z zasadami - opisuje swoją postać Katarzyna Zielińska. - Jest nad wyraz punktualna i skrupulatna, wszystko liczy i zapisuje w notesie. Kocha Karola w przedziwny sposób, można powiedzieć - statystycznie. Notuje, ile spędza z nim czasu, ile było uścisków, całusów.

Głowę dla przystojnego uwodziciela stracą również seksowna kelnerka Adrianna (Katarzyna Glinka), zmysłowa sekretarka Ania (Emilia Komarnicka), a nawet żona policjanta (Anna Samusionek), która w przypływie namiętności powie mu: „Będziesz mój. Choćby nie wiem co”.

Jedyną bohaterką filmu obojętną na urok Karola okaże się jego koleżanka z pracy - pewna siebie i seksowna Mira (Anna Mucha). Jak to możliwe? Po prostu - tak jak Karol - do szaleństwa kocha kobiety! - Chciałam, żeby moja Mirka była fajną współczesną dziewczyną, która w nosie ma Karolów i jemu podobnych - wyjaśnia Anna Mucha. - Żyje według własnego kodeksu, przykazań, moralności. Myślę że - wbrew pozorom - ona jest dużo bardziej czysta, jasna, określona światopoglądowo i moralna niż główny bohater. Tymczasem jemu wybacza się wiele, a jej temat się drąży.

Niestety, pewnego dnia podboje Karola wychodzą na jaw, a rozczarowana i rozżalona Maria planuje perfidną zemstę...

Galapagos Films przedstawia wydanie Blu-ray i DVD komedii „Och, Karol 2”, którą w kinach obejrzało 1 700 000 widzów! Film, wprowadzony do kin 21 stycznia 2011, przez 4 tygodnie z rzędu utrzymywał się na pierwszym miejscu polskiego Box Office, a przez 52 dni w Top 10 Box Office. Do dzisiaj jest niekwestionowanym liderem polskiego Box Office 2011 roku!

- Spodziewam się ogromnego sukcesu na rynku nośników Blu-ray i DVD, bo film cieszył się nieprawdopodobną popularnością w kinach - mówi producent „Och, Karol 2” Tadeusz Lampka. - To komedia skierowana do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Mimo iż traktuje o seksie i relacjach damsko-męskich, jest dla każdego. Podoba się 15-latkom, bawi ich starsze rodzeństwo, mamy i babcie.

- „Och, Karol 2” to dowcipna i błyskotliwa komedia, zrealizowana z rozmachem i finezją, którą docenili polscy widzowie. Karol ma  słabość do pięknych kobiet, Producent zaś rękę do kasowych superprodukcji. Wierzymy, że wydanie w formatach Blu-ray i DVD powtórzy sukces kinowy - mówi Andrzej Łudziński, Prezes oraz Dyrektor Generalny Galapagos Films.

Film jest nową, uwspółcześnioną wersją komedii z 1985 roku. Powstał na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej i Piotra Wereśniaka, który jest także jego reżyserem. Piotr Wereśniak to jeden z najbardziej uzdolnionych filmowców w Polsce. Jest autorem scenariusza kultowego „Kilera” i „Pana Tadeusza” oraz współtwórcą popularnych seriali „Na dobre i na złe”, „M jak miłość” i „Kryminalni”.

Główne role w „Och, Karol 2” grają najpopularniejsi polscy aktorzy. W tytułowego bohatera wciela się Piotr Adamczyk - gwiazda głośnych produkcji „Chopin. Pragnienie miłości” oraz filmów o papieżu Janie Pawle II. Obok niego w obsadzie komedii znaleźli się Małgorzata Socha („Brzydula” - na DVD w ofercie Galapagos Films), Marta Żmuda Trzebiatowska („Nie kłam, kochanie”), Katarzyna Zielińska („Barwy szczęścia”), Małgorzata Foremniak („Na dobre i na złe”), Katarzyna Glinka („Barwy szczęścia”) i Anna Mucha („M jak miłość”).

W pozostałych rolach same aktorskie znakomitości. Jan Frycz, dwukrotny zdobywca Orłów - najważniejszych rodzimych nagród filmowych, wciela się w postać psychoanalityka opiekującego się Karolem. Jego bohater cierpliwie wysłuchuje historii o kolejnych miłosnych podbojach, ale nie ma pomysłu, jak pomóc swojemu pacjentowi.

"Och, Karol 2" (reż. Piotr Wereśniak)

"Oh, Karol 2" (reż. Piotr Wereśniak)

Katarzyna Figura, z którą Jan Frycz stworzył niezapomniany duet w komedii „To nie jest tak jak myślisz, kotku”, w filmie Piotra Wereśniaka gra bezwzględną sędzinę, której przyjdzie wydać wyrok na Karola.

Krzysztofa Stelmaszyka, doskonale znanego widzom z ról w kinowym przeboju „Testosteron”, a ostatnio serialu „M jak miłość”, w „Och, Karol 2” zobaczymy w roli pana Zdzisława. To doświadczony uwodziciel, który udziela Karolowi cennych rad na temat podbijania damskich serc. Z kolei Andrzej Zieliński, zdobywca aż trzech Feliksów Warszawskich - jednych z najważniejszych polskich nagród teatralnych, w komedii wciela się w postać przełożonego Karola z zazdrością patrzącego na miłosne podboje swojego pracownika.

Fani bez problemu w obsadzie wypatrzą również Jana Piechocińskiego, odtwórcę tytułowej roli w „Och, Karolu” z 1985 roku. W nowej wersji komedii aktor gra... księdza. - To zamierzona puenta postaci, którą kiedyś kreowałem - wyjaśnia aktor. - Udział w tym filmie uświadomił mi dwie rzeczy. Z jednej strony cieszę się, że temat jest wieczny, a z drugiej martwię, że tyle lat upłynęło odkąd zagrałem Karola i strasznie się postarzałem. Ale widok tylu atrakcyjnych pań na planie nadal robi na mnie wrażenie. Aż boję się o moje zdrowie!

W obsadzie komedii „Och, Karol 2” znaleźli się także: Emilia Komarnicka („Na dobre i na złe”), Tamara Arciuch („M jak miłość”), Andżelika Piechowiak („M jak miłość”), Ewa Kasprzyk („Na dobre i na złe”), Magdalena Mielcarz („Quo Vadis”), Rafał Rutkowski („Idealny facet dla mojej dziewczyny”), Wiktor Zborowski („Śluby panieńskie”), Marek Barbasiewicz („Fala zbrodni”), Grzegorz Małecki („M jak miłość”) i gwiazda sceny kabaretowej - Grzegorz Halama.

- Nasz film będzie pierwszym polskim remake'em - mówił podczas pracy na planie Piotr Adamczyk. - Powtórzymy tę samą melodię w nowej aranżacji. Nowy będzie dyrygent i instrumenty. Czasy zrobią nam się współczesne, dialogi będą zdecydowanie inne, ale historia pozostanie ta sama  Spora część widowni będzie mi zazdrościć scen łóżkowych, tak jak zazdrościli koledzy z planu.

„Och, Karol 2” to szalona, przezabawna i przede wszystkim niezwykle seksowna komedia, w której nie zabrakło pięciu kobiet w jednym łóżku i męskiego striptizu w wykonaniu Piotra Adamczyka.

- Pracując nad rolą, zastanawiałem się, jak funkcjonuje współczesny playboy - opowiada aktor. - Ma do czynienia z kobietami, które się zmieniły - mają dużo więcej do powiedzenia niż panie w latach 80. Wraz z reżyserem Piotrem Wereśniakiem postanowiliśmy więc, że mój Karolek będzie postacią w gruncie rzeczy nieszczęśliwą. Mężczyzną, który ma problem z tym, że niesamowicie podoba się kobietom, a nie potrafi im odmówić.

Film zaskakuje widzów nie raz. Małgorzata Foremniak po raz pierwszy prezentuje w nim efektowny tatuaż, Anna Mucha całuje... kobietę.

Zdjęcia do „Och, Karol 2” realizowane były w Warszawie i Beskidzie Śląskim - na pięknym szlaku prowadzącym na Baranią Górę. Filmowcy odwiedzili m.in. położony 760 metrów n.p.m. kościół pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce, w którym nakręcono romantyczną scenę ślubu.

„Och, Karol 2” wszedł na ekrany kin 21 stycznia 2011 roku i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów. Przez cztery kolejne tygodnie komedia była najpopularniejszym filmem w polskich kinach, gdzie obejrzało ją 1 700 000 widzów!

- To bardzo zabawna komedia adresowana do szerokiej publiczności. Myślę, że oprócz mężczyzn, którzy marzą, żeby iść do łóżka ze wszystkimi pięknościami, za którymi oglądają się na ulicy, na „Och, Karol 2” dobrze będą się bawiły także kobiety - zapewnia Piotr Adamczyk.

WYDANIE BLU-RAY DVD

Wydanie Blu-ray i DVD filmu „Och, Karol 2” trafi do sklepów w całej Polsce 27 maja 2011 roku!
Na płytach nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych.

WYDANIE DVD

  • Zwiastun filmowy
  • Teledysk: Wierność jest nudna

WYDANIE BLU-RAY

  • Materiały TV Dziewczyny Karola
  • Zwiastuny filmowe
  • Wywiady z twórcami i aktorami
  • Za kulisami filmu
  • Reportaże z premier w Warszawie i Krakowie
  • Teledysk: Wierność jest nudna

 

DLA FANÓW FILMU GALAPAGOS PRZYGOTOWAŁ TAKŻE SPECJALNE WYDANIA KOLEKCJONERSKIE:

  • 2-dyskową limitowaną edycję specjalną DVD z pełnym pakietem dodatków, prawie 60 minut, w eleganckim, ekskluzywnym opakowaniu
  • 1-dyskową edycję DVD w specjalnym opakowaniu digipack ze zdjęciami gwiazd filmu oraz atrakcyjnym filmowym gadżetem
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)