Nowości kinowe

Horror, thriller i beczka śmiechu. Do kin wchodzą "Zew krwi", "Motel" i "Simpsonowie - wersja kinowa". "Zew krwi" to rzecz o wilkach - podłych i szlachetnych zarazem. Indianie z plemienia Nawaho, aby posiąść ich moc, nocami przemieniali się w zwierzęta. Z czasem stracili nad tym kotrolę i tkwiące w nich bestie wzięła górę na ludzką naturą.
/ 03.08.2007 10:30
Horror, thriller i beczka śmiechu. Do kin wchodzą "Zew krwi", "Motel" i "Simpsonowie - wersja kinowa".

"Zew krwi" to rzecz o wilkach - podłych i szlachetnych zarazem. Indianie z plemienia Nawaho, aby posiąść ich moc, nocami przemieniali się w zwierzęta. Z czasem stracili nad tym kotrolę i tkwiące w nich bestie wzięła górę na ludzką naturą. Tak powstały wilkołaki, które podzieliły się na krwiożerczych morderców i tych wstrzemięźliwych, panujących nad instynktem. Ci ostatni czekają, aż pojawi się dziecko pół-krwi i zdejmie z nich klątwę. Wszystko wskazuje na to, że jest nim dwunastoletni Timothy, bohater "Zewu krwi". Zanosi się na jatkę, na pewno nie zabraknie krwistoczerwonego księżyca i śmiercionośnych zaklęć.

"Zew krwi"
"Zew krwi", reż. James Isaac. USA 2006

Pechowymi bohaterami "Motelu" są Amy (Kate Beckinsale) i David (Luke Wilson) Fox. Ich małżeństwo zniszczyła tragedia - stracili syna. Próbując ratować związek, wybierają się w ostatnią wspólną podróż przed planowanym rozwodem. W drodze psuje im się samochód, zostają zmuszeni do noclegu w tanim motelu. W pokoju znajdują kasety wideo z brutalnymi sceami morderstw. Szybko orientują się, że nagrania są autentyczne, podobnie jak sceneria, w której dochodzi do zabójstw - pokój, w którym przyszło im spędzić feralną noc. Czeka ich ekstremalna terapia małżeńska.

"Motel"
"Motel", reż. Nimrod Antal. USA 2007.

Gustującym w mniej drastycznych opowieściach proponuję "Simpsonów" w wersji kinowej. Korzenie tego filmu sięgają 1987 roku, kiedy to Amerykanie poznali pierwsze odcinki popularnej do dzisiaj rodzinki. Po dwudziestu latach obecności w telewizji najsłynniejsza kreskówka świata wkracza na srebrny ekran.
Gwoli przypomnienia - Simpsonowie mieszkają w Springfield. Głową rodziny jest Homer, kontroler bezpieczeństwa w Elektrowni Atomowej. Zanim wyłysiał, był brunetem. Obżera się pączkami, przez które nabawił się cholesterolu i problemów z sercem. Ma jedną nerkę (drugą oddał tacie), a w głowie kredkę (wepchnął ją sobie w mózg w dzieciństwie). Marge to niekoniecznie typowa gospodyni domowa. Nie pracuje, ale udziela się społecznie. Była już policjantką i zagrała w "Tramwaju zwanym pożądaniem". Pod wpływem stresu traci włosy, chyba że zdąży ukoić nerwy przebojami z repertuaru ulubionego piosenkarza – Toma Jonesa. Dziesięcioletni Bart jest fanem Klowna Krusty'ego, ma szesnaście stałych zębów, osiem mleczaków i jest pomocnikiem springfieldzkiej mafii. Lisa (8 lat) to wegetarianka należąca do Mensy. Wygrała konkurs na esej patriotyczny i zaprojektowała własną lalkę. Roczna Maggie kocha zabawy wiertarką.

Kinowy film o przygodach dziwacznej rodzinki opowiada o tym, jak Homer usiłuje uratować świat przed katastrofą, którą wywołał za sprawą domowej świnki i cysterny.

"Simpsonowie"
"Simpsonowie - wersja kinowa", reż. David Silverman. USA 2007.