Nowe seriale telewizyjne

Jesień w telewizji upłynie pod znakiem nowych polskich seriali. Każda ze stacji przygotowała jakąś nowość, którą chce przyciągnąć widzów. Problem polega na tym, że w wielu z nich pojawiają się ci sami aktorzy. Aby pomóc odnaleźć się w tych "obsadowych" zawiłościach, przygotowaliśmy mini ściągę.
/ 28.08.2007 23:21
Jesień w telewizji upłynie pod znakiem nowych polskich seriali. Każda ze stacji przygotowała jakąś nowość, którą chce przyciągnąć widzów. Problem polega na tym, że w wielu z nich pojawiają się ci sami aktorzy. Aby pomóc odnaleźć się w tych "obsadowych" zawiłościach, przygotowaliśmy mini ściągę.

"Barwy szczęścia" (reż. Natalia Koryncka-Gruz)

"Barwy szczęścia" w telewizyjnej Dwójce/fot. TVP2
Serial obyczajowy na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej. Akcja rozgrywa się w mieście, tam gdzie zderzają się dwa światy. Oto spokojna ulica na obrzeżach Warszawy, nosząca wiele mówiącą nazwę Zaciszna. Jej mieszkańcy znają się od lat. Nadchodzi jednak kres ciszy i spokoju. Tuż obok powstaje nowe osiedle apartamentowców "Pod sosnami". Wraz z pojawieniem się nowych sąsiadów przybywa radości i problemów, przyjaciół i wrogów. Serial ma być odpowiedzią publicznej telewizji na serialowy hit TVN-u - "Magda M.".
Występują: Marta Nieradkiewicz, Marcin Hycnar, Katarzyna Glinka, Olaf Lubaszenko, Izabela Kuna, Katarzyna Zielińska,Piotr Jankowski, Edward Linde-Lubaszenko, Agnieszka Pilaszewska, Krzysztof Kiersznowski, Jolanta Lothe, Jan Hencz.
Emisja pierwszego odcinka: pilotażowy 2 września, pozostałe 27 września, godz. 20, TVP 2

"Ekipa" (reż. Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Adamik)

Serial z gatunku political fiction, powstał w oparciu o scenariusz Dominika W. Rettingera i Wawrzyńca Smoczyńskiego. Akcja serialu rozgrywa się na szczytach władzy współczesnej Polski (nie dotyczy jednak prawdziwych osób czy wydarzeń, znanych miesięcy pierwszych stron gazet). Poznajemy nowego Premiera, który poprzez swoje działania próbuje zmienić polską rzeczywistość. Jest przekonany, że można i należy przeobrażać świat na lepsze. Marzy mu się państwo otwarte na ludzi, ze skutecznie działającą administracją.
Występują: Marcin Perchuć, Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Krzysztof Stroiński, Katarzyna Herman, Katarzyna Gniewkowska, Bogusława Schubert, Marek Frąckowiak, Rafał Maćkowiak, Agnieszka Grochowska, Marcin Bosak, Wojciech Brzeziński, Marek Kalita, Ewa Kutynia, Dariusz Toczek, Elżbieta Jarosik, Aleksandra Justa, Ksawery Bajon.
Emisja pierwszego odcinka: 13 września, godz. 21.00, Polsat

"Elixir"
(reż. Maciej Dutkiewcz)

Serial kryminalny. Międzynarodowa firma farmaceutyczna próbuje wprowadzić na polski rynek nowy lek dla kobiet w ciąży. Jednak potencjalne działania uboczne leku mogą być bardzo groźne dla nienarodzonych jeszcze dzieci… Sensacyjna intryga serialu jest mocno spleciona z osobistymi motywami postępowania bohaterów.
Występują: Anna Dereszowska, Tamara Arciuch, Piotr Grabowski, Mariusz Bonaszewski, Tadeusz Huk.
Emisja pierwszego odcinka: październik 2007, TVP 2

"Ja wam pokażę"
(reż. Denis Delić)

Serial na podstawie książki Katarzyny Grocholi pod tym samym tytułem, według scenariusza autorki. Judyta po rozwodzie na nowo ułożyła sobie życie. Z wzajemnością kocha Adama. W redakcji, gdzie pracuje, awansowała. Jej córka Tosia niedługo będzie pełnoletnia i przyszłość zapowiada się pięknie. Gdy wszystko wskazuje na to, że będzie jak w bajce, następuje niespodziewany zwrot akcji. Niespodziewanie Adam musi służbowo wyjechać na pół roku do USA. Obiecuje kochać, dzwonić, pisać i nie oglądać się za innymi kobietami.
Występują: Edyta Jungowska, Radosław Krzyżowski, Tomasz Sapryk, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Grabowski, Paweł Królikowski, Hanna Śleszyńska, Agnieszka Włodarczyk.
Emisja pierwszego odcinka: 2 września, godz. 20.20, TVP1

"Regina"
(reż. Teresa Kotlarczyk)

Owiana tajemnicą najnowsza produkcja TV4 – połączenie thrillera, sensacji i filmu obyczajowego. Akcja rozgrywa się w małym miasteczku znajdującym sięw pobliżu dużej metropolii. Oskarżona o popełnienie morderstwa kobieta wraca do rodzinnego domu. Twierdzi, że jest niewinna, ale bliscy i znajomi jej nie wierzą. Autorem scenariusza jest niejaki Jan Gordon.
Występują: Dominika Ostałowska, Kinga Preis, Mirosław Baka, Olgierd Łukaszewicz, Halina Łabonarska.
Nie jest jeszcze znana data emisji pierwszego odcinka. Serial pokaże TV4.

"Sex FM"
(reż. Jakub Miszczak)

Polski sitcom. Jego akcja rozgrywa się w stacji radiowej w szybkim, błyskotliwym stylu. Fabuła programu opiera się głównie na relacjach damsko-męskich wśród członków ekipy stacji. Rozgłośnia podzielona jest na dwie części. Częścią produkcyjną zajmują się wyłącznie mężczyźni, natomiast za pracę spikerską odpowiedzialne są tylko kobiety. Podział miedzy naturalnym środowiskiem jednej i drugiej strony jest bardzo wyraźnie zaznaczony a jedyną „ziemia neutralną” jest toaleta, gdzie dochodzi do spotkań, dyskusji oraz intryg miedzy płciami.
Występują: Magdalena Kacprzak, Rafał Cieszyński, Mariusz Kiljan, Adrianna Jaroszewicz, Katarzyna Skoniecka, Andrzej Niemirski, Teresa Kwiatkowska.
Emisja pierwszego odcinka: 4 września, TV4

"Tajemnica twierdzy szyfrów" (reż. Adek Drabiński)

Ekranizacja powieści Bogusława Wołoszańskiego pt. "Twierdza szyfrów". 13-odcinkowy fabularny serial telewizyjny osadzony w realiach II wojny światowej. Osią akcji są działania wywiadów amerykańskiego i radzieckiego gorączkowo poszukujących w ostatnich miesiącach wojny tajemniczej niemieckiej maszyny określanej jako "ryba-miecz". Miała ona odczytywać radzieckie szyfry jednorazowe uważane za niemożliwe do złamania. Niemiecka maszyna prawdopodobnie działała w tajnym ośrodku Pers Z w Jeleniej Górze, który został stamtąd ewakuowany w lutym 1945 r. 12 kwietnia 1945 r. amerykańska grupa TICOM, kierowana przez komandora Howarda Compaigne'a, odnalazła "rybę-miecz" w niemieckim mieście Rosenheim. Urządzenie to przewieziono do USA, gdzie użyto go do odczytywania radzieckich depesz dyplomatycznych.
Występują: Paweł Małaszyński, Jan Frycz, Borys Szyc, Cezary Żak, Jan Peszek, Danuta Stenka, Anna Dereszowska, Karolina Gruszka, Agata Buzek, Piotr Grabowski, Paweł Deląg, Tomasz Dedek, Marcin Bosak, Jan Wieczorkowski, Marcin Dorociński, Robert Wrzosek, Juliusz Krzysztof Warunek, Jerzy Schejbal, Ziemowit Pędziwiatr i inni.
Emisja pierwszego odcinka: 7 września, godz. 20.20, TVP 1


"Tajemnica twierdzy szyfrów"
Tajemnica twierdzy szyfrów, reż. Adek Drabiński


"Twarzą w twarz" (reż. Patryk Vega)
Serial obyczajowo-sensacyjny. Głównym bohaterem jest Wiktor, pseudonim "Ważka", którego życie zmienia się w momencie, gdy zostaje niesprawiedliwie oskarżony o popełnienie przestępstwa. Nie mając możliwości oczyszczenia się z zarzutów, ucieka do Szwajcarii, gdzie poddaje się szeregowi operacji plastycznych twarzy. Wiktor spędza w Szwajcarii dwa lata i poddaje się kilku operacjom, dzięki którym poznaje Martę - lekarkę, która podjęła się zmiany jego twarzy. Oboje powoli dobrze się poznają i zakochują w sobie. W czasie pobytu za granicą bohater postanawia zmienić swoje życie. Niestety, przeszłość dogania go szybciej, niż się tego spodziewa. Żeby zacząć normalnie żyć u boku ukochanej kobiety, musi zrzucić z siebie ciężar niesłusznych oskarżeń. Po powrocie do Polski Wiktor za wszelką cenę stara się wyjaśnić okoliczności morderstwa, o które został posądzony i znaleźć prawdziwego zabójcę.
Obsada: Paweł Małaszyński, Magda Walach, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Witold Dębicki, Krzysztof Kiersznowski, Szymon Bobrowsk, Agnieszka Wagner, Kuba Wesołowski, Jacek Braciak, Jan Wieczorkowski, Ola Mikołajczyk
Emisja pierwszego odcinka: 4 września, 21.30, TVN

"Tylko miłość"
(reż. Przemek Angerman)
Tylko miłość/fot. Polsat


Współczesny serial obyczajowy, opowiadający o losach 30-latków, mieszkających i pracujących w Warszawie. Konsekwentnie realizują oni swoje zawodowe ambicje, ale do pełni szczęścia brakuje im stabilizacji w życiu rodzinnym, bliskości i ciepła ukochanej osoby. Dlatego też uczucia będą odgrywać w tej historii kluczową rolę. "Tylko miłość" to wzruszająca, pełna emocji opowieść o potrzebie i sile miłości. Bohaterowie serialu reprezentują różne środowiska, grupy społeczne i zawodowe, co pozwala pokazać szeroką panoramę spraw i postaci, których koleje życia w dość przewrotny i zaskakujący sposób przeplatają się ze sobą.
Występują: Bartek Świderski, Urszula Grabowska, Małgorzata Kożuchowska, Marysia Łyszkowska, Andrzej Andrzejewski, Maria Pakulnis, Jerzy Bończak, Tadeusz Huk, Marian Dziędziel, Edyta Herbuś, Małgorzata Socha, Halina Golanko, Ewa Ziętek, Piotr Grabowski, Igor Stachowiak, Karolina Muszalak, Bartosz Żukowski, Andrzej Młynarczyk, Rafał Cieszyński, Wojciech Czerwiński i inni.
Emisja pierwszego odcinka: 5 września, godz. 20.00, Polsat